Evde enerjik renkler ve çarpıcı stiller – 2 farklı stil

Son güncelleme:

Biri geçmişe, diğeri ise uzak diyarlara götüren 2 farklı stil, mevsimin öne çıkan 2 enejrik rengile buluşarak yaşam alanlarını tazeliyor.

EKLEKTİK DÜŞLER İÇİN BİR PARÇA SARI

Enerjik mekanların rengi sarıyı, önce kırmızı bir kanepe ile buluşturduk. Sonra bir miktar renkli etnik ve Frida desenli yastıklar ekledik. En son kattığımız siyah ve natüralist detaylarsa atmosferi dinginleştirdi.

Duvarda parlak renk kullanmak belli bir denge gerektirir. Bu yüzden seçtiğiniz tekstil, mobilya ve aksesuarlar önem taşıyor. Mesela sarı bir duvar önüne yerleştireceğiniz kırmızı kanepe, rengi öne çıkarır. Bunu siyah ve natürel tonlar ile dengeleyebilirsiniz.

Bienville ikili kanepe, ze10design.com. Sarı komodin, alberohome.com. Pembenek Beno ve Triple Lamas Beno Eko puflar, City Series New York, İstanbul ve Jungle Series Elephant panolar, Bonvagon. Nieva cam sehpa, Rest mavi tabure, baykuş kumbara, Mudo Concept. Çizgili keten kılıf, mavi küp, sarı metal fener, Zara Home. Kabadayılar seramik biblolar, Müge Paper Dreams el yapımı papier-mâché kase seti, Müge Paper Dreams el yapımı papier-mâché kediler, Cihangir Mobilyacısı. Yeşil vazo, Çiçekli yastık, fincan, beyaz çerçeve, Linens. Saat, Kaya ile Maya yastık, sarı yastık, elma biblo, demlik, peçetler, Porland. Mavi çerçeve, English Home. Çiçek ev kokusu, Minso. Moretti dokuma halı, My Home Halı.

PEMBE İLE VINTAGE ENERJİSİ

Konumuz renk olunca aklımıza sezonun hemen her stilinde öne çıkanı fuşya pembe geldi. İşin içine parlak sarı ve dingin maviyi de ekleyince salonu biraz vintage, biraz retro, ama hep çok keyifli kıldık.

Pembeyi en iyi tamamlayan ve öne çıkaran renklerden ikisi parlak sarı ve deniz mavisi. Eğer duvarda parlak bir pembe tonu uyguluyorsanız zeminde ve yastıklarda sarıyı; koltuk, kanepe döşemesinde ve en az bir tamamlayıcı mobilyada maviyi kullanarak rengi öne çıkarın.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
FOTOĞRAFLAR: PTS/AHMET GÜL
YAPIM ASİSTANI: İBRAHİM GEZER.

Kır evi stilinin püf noktaları nelerdir? En favori stil: Kır evi

Vahşi Batı stili nedir? İşte eviniz için bu stilin kuralları

Sarı oda dekorasyonu – Tatlı mı tatlı parlak sarı her stilde enerjiyi yükseltiyor