Evde çocuklarla neler yapılabilir? Etkinlik önerileri

Son güncelleme:

Corona Virüsü salgını nedeniyle herkes evinde zaman geçiriyor. Peki çocuklarla daha fazla zaman geçirme imkanı yaratan bu dönemde evde çocuklarla neler yapılabilir? Etkinlik önerileri nelerdir?

Çocuklarınızın vakitlerini evde geçirdikleri zamanı hem onu, hem de kendinizi mutlu edecek şekilde verimli geçirebilirsiniz. Nasıl mı?

evde çocuklarla neler yapılabilir etkinlik önerileri
Okuma alanı bulunan bir oda düzeni.

OKUMAYA TEŞVİK EDİN

Okuma alışkanlığı önemli. Gün içinde belli saatlerde kitap okuması için onu teşvik edici şeyler yapın. Mesela odasındaki ders kitaplarının dışında, sevdiği renklerden bir kitap köşesi hazırlayın ve içine onunla birlikte girip zaman geçirin.

çocuklar için evde yapılabilecekler
H&M Home.

ONLAR İÇİN DE BİR KÖŞE

Evin her odasında onlar için de bir düzen sağlayıp uygun şeyler bulundurmak kişisel gelişimleri için çok önemli. Bu yüzden kendinizden ayrı tutmayın. Mutfak ya da salonda kendi köşeleri olsun. Boyları, kitapları, oyuncaklarını erişeceği raflara, dolaplara yerleştirin. Salonda küçük bir çalışma alanı organize edin. Büfenin veya konsolun bir kısmında onun da eşyaları dursun.

myfigg.com.tr

EVDE ÇADIR KURUN, KAMP YAPIN

Havalar soğuk ve siz dışarıda olmasını ve hastalanmasını istemiyorsunuz.

O zaman salonun tam ortasına bir çadır kurmasına ve bir süre burada yaşayarak kış kampı yapmasına imkan tanıyın. Hatta zaman zaman siz de dahil olun ve onu yönlendirin.

BİRLİKTE, ODASI İÇİN YENİ BİR ŞEY YAPIN

Yaratıcılığının gelişmesi çok önemli. Bu yüzden bunu destekleyen uğraşlarla zaman geçirmesini sağlayın. Mesela birlikte en sevdiği çizgi film karakterini ya da renk temasını belirleyin ve bunu odasında uygulamasına izin verin. Yönlendirin ama karışmayın.

nurkbeddengoed.nl

DUVARINI SÜSLEYİN

Çocuklar için evde en keyifli zaman evi dağıtarak geçer, ama bunun bir amaca hizmet etmesini sağlayarak işe yaratıcılığı da dahil edin.

Çocuklar için evde aktiviteler
alphaeducacao.com.br

Evde ailecek oynanabilecek 15 oyun – Yetişkinler ve çocuklar için

Evde yapılabilecek el yapımı tarifler – Videolu kendin yap tarifleri

Evde ailecek yapılabilecek keyifli ve eğlenceli aktiviteler

Keçeden neler yapılabilir? Birbirinden şık keçe tarifleri