ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Ev terapisti yanıtladı: Odanın havasını nasıl değiştirebilirim?

Son güncelleme:

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için:  terapist@evimdergisi.com.tr

ODANIN HAVASINI NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

Merhaba, Yeni aldığım kanepe ve berjerlerin renk uyumu içime sinmedi. Odanın havasını nasıl değiştirebilirim? Perde ve halı önerilerinizi de bekliyorum. Teşekkürler, Selma Yürekli.

Ev Terapisti: Merhaba, Kanepe ve koltuklar aslında oldukça uyumlu duruyor. Ancak doğru aksesuar ve tamamlayıcı mobilyalar ile mekanı hareketlendirebilirsiniz. Böylece sıcak, samimi ve kullanışlı bir oturma alanı yaratırsınız. Zeminde etnik motifli bir halı tercih edin, ama çok yoğun olmasın. Mesela berberi halılarından birini deneyebilirsiniz.

Fon perdeleri koltukların, tülleri kanepe renginde çizgili seçebilir ya da duvar renginde seçerek bütüncül bir etki yaratabilirsiniz. Aralara siyah metal ayaklı, ahşap sehpalar, ortaya çapraz ayaklı ahşap ya da siyah bir sehpa önerebilirim.

Yastıkları aralara ekleyeceğiniz tarçın kahve, yeşil, mavi ve gri etnik motifliler ile çeşitlendirin. Elbette bir abajur ve biblo, çerçeve, vazo gibi aksesuarlarla zenginleştirerek ahenk bütünlüğünü yakalayabilirsiniz.

Merdiven altına ne yapılabilir? Ev terapisti yanıtladı

İki büyük kanepe, dar bir salona nasıl yerleştirilmeli? Ev terapisti yanıtladı