İki büyük kanepe, dar bir salona nasıl yerleştirilmeli? Ev terapisti yanıtladı

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için:  terapist@evimdergisi.com.tr

210 CM İKİ KANEPE DAR SALONA NASIL SIĞAR?

Merhaba, Salona 210 cm iki kanepe aldım. Ama şimdi sığdıramıyorum. Yemek masası köşeli mi, yuvarlak mı olmalı? Alan küçük olduğu için eşya ile boğmak istemiyorum. Neler ekleyebilirim? Teşekkürler, Yıldız Adıgüzel.

Merhaba, Kanepeleriniz salon için çok geniş olmuş. Size 3 önerim var:

İlk seçenek: Eğer kanepeleri iade şansınız varsa, en fazla 180 cm ölçüsünde bir kanepe, küçük iki tekli koltuk ve bir puf ideal olur.

İkinci seçenek: Bu 210 cm kanepeleri L formunda kapı tarafına yerleştirip pencere tarafında yemek alanını çözümleyebilirsiniz.

Üçüncü seçenek: İki kanepeyi karşılıklı olarak pencere tarafına yerleştirin. Yemek alanını kapının yanından devam eden 250 cm duvarda çözümleyin. Yemek masası için 140×80 cm dikdörtgen masa öneriyorum. Yeterli değil derseniz 160×80 cm açılır bir masa çok daha elverişli olur. Çünkü salonda 210 cm kanepeler, büyük bir yemek masası ve büfeye yer yok. İki sandalyeyi kolçaklı seçerseniz misafir koltuğu gibi de kullanabilirsiniz.