En sevilmeyen koltuk stili belli oldu! İşte anket sonuçları

Son güncelleme:

Kanepeleri hepimiz severiz. Rahat ve yayılmaya yetecek kadar büyük olduğu sürece altın gibi değerlidir bizler için. Öte yandan, Living Spaces tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre insanların en sevmediği koltuk stili belli oldu.

EN SEVİLMEYEN KOLTUK STİLİ

İnsanlar en sevmedikleri koltuk stilinin Chesterfield koltuklar olduğunu söyledi. Chesterfield koltukların bu kadar az sevilmesinin nedeni, özellikle modaya uygun olmaması.

Chesterfield koltuklar, dramatik düğmeli, kanepenin arkasıyla aynı yükseklikte olan ve genellikle deri veya kadife gibi lüks kumaşlarla döşenen kollara sahiptir. Pahalı ve hatta biraz lüks görünürler.

Chesterfield koltuk modeli

Apartmenttherapy anketine katılan 400 kişiden sadece yüzde 9’u Chesterfield tarzını diğerlerine tercih ettiklerini söyledi. Anketteki diğer koltuklar ise şu şekilde;

  • Mid century modern koltuk stili
  • Lawson koltuk stili
  • Chaise koltuk stili
  • İngiliz Roll Arm koltuk stili
  • Settee koltuk stili
  • Tuxedo koltuk stili
  • Chesterfield koltuk stili
  • Camelback koltuk stili
Mid century modern
Lawson koltuk stili
Chaise koltuk
İngiliz Roll Arm koltuk
Settee koltuk
Tuxedo koltuk
chesterfield kadife koltuk
Chesterfield kadife koltuk
Camelback koltuk

MODÜLER KOLTUKLAR EN BEĞENİLEN KOLTUK STİLİ OLDU

Modüler tarzdaki koltuklar çoğunluğun en beğendiği tarzdaki koltuklar oldu. İkinci sırada İngiliz Roll Arm stili var. Üçüncü sırada ise Mid-Century modern tarzı yer aldı.

Modüler mobilya nedir: Evin ihtiyaçlarına ve boş alanlarına göre kullanılabilecek olan hazır mobilyalar modüler mobilya olarak isimlendirilir. Parçalar halinde gelir ve kurulumu oldukça kolaydır. İsteğe ve ihtiyaca göre düzenlenirken eve de modern ve şık bir görünüm kazandırır.

KADİFE EN SEVİLMEYEN MALZEME OLDU

Kadife en az popüler olan koltuk malzemesiydi ve en sevilen koltuk özellikleri sorulduğunda püsküllü, kıvrık kol detayları, katılımcıların yaklaşık yüzde 20’sinin beğenisini kazandı.

kadife koltuk
Kadife koltuk
koltuk çeşitleri

Beykoz’da bir blogger evi: Eklektik stilde samimi kurgular

Koltuk nasıl silinir ve neyle temizlenir? İşte adım adım ipuçları

Oturma odanıza şıklık katacak 5 İskandinav koltuk modeli