Beykoz’da bir blogger evi: Eklektik stilde samimi kurgular

Son güncelleme:

Blogger Aslı Yaşasın, Beykoz sırtlarındaki evini, samimiyet ve rahatlığın ön planda olduğu eklektik bir stilde dekore etmiş. (Salondaki lacivert ikili kanepe, ev sahibinin en sevdiği ve evinin dekorasyonuna da ilham veren parça.)

Dekorasyon Youtuber’ı Aslı Yaşasın eşi ve minik kızı ile birlikte yaklaşık bir yıl önce Beykoz sırtlarındaki bu eve taşınmış. 250 metrekarelik ev 5 oda ve salondan oluşuyor.

“Gri ve tonları ile ilk defa lacivert kombinledim. Vivense’de gördüğüm ve uzun süredir beğendiğim kanepe çok sevdiğim lacivert rengi salonuma getirmeme sebep oldu. Chesterfield diğer koltuğumda ise griyi kullandım. Ham mobilyalar bana huzur veriyor. Yemek masası ve sehpalarda Coastal Homes’un mat olive cilası ile biraz kestane ağacını grileştirdik. Perde olarak beyaz, pamuklu mat ve efil efil olması her zaman ilk tercihim” diye anlatıyor salonunu Aslı Hanım.

EVİN RUHU DA İLHAM VERİYOR

Evinin planlanmasını ise şöyle anlatıyor: “Bana ilham veren bir çok etken var ama geldiğim evin ruhu da bu konuya bir rota çiziyor. Bu ev mutfağı genelde aktif kullandığım, uzun saatler yemek yaptığım, salonunda ise kalabalık arkadaş gruplarını ağırladığım bir ev oldu. Bu enerjiyi yansıtmak ve sürdürmek için rahat, samimi, klasik bir tarz belirledim.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odasında yeşil ve kahvenin koyu tonları tercih edilmiş. Sütlü kahve rengindeki yatak başı özel yapım. 

Yatak odasında bir oturma alanı da bulunuyor. Bu alana yerleştirilen sandalye ve komodini ev sahibesi çizmiş ve bir mobilya atölyesinde yaptırmış.

MİSAFİR ODASI

Bembeyaz döşenen bu odanın en önemli misafirleri Star Wars filminin karakterlerinin bebekleri.

YEMEK ODASI

Yemek odası takımı masif ahşap bir büfe ile tamamlanmış. Coastal Homes’dan satın alınan takım, iki büyük ayna ile kombin yapılmış.

ÇATI KATI

Televizyon izlenen ve keyif yapılan çatı katının duvarlarında, aileyi mutlu eden detaylar yer alıyor. Bu oda aynı zamanda ev-ofis olarak da kullanılıyor. Ayrıca akustiği iyi olduğu için müzik dinlemek ve film seyretmek için de ideal bir mekan.

MUTFAK DEKORASYONU

Ev sahibesi mutfakta kendince dekoratif çözümler hayata geçirmiş. Kızıl ve tonlarını çok sevmediği için mutfak dolaplarını ve mobilyalarını, siyah folyo kağıt ile kaplayarak tümüyle siyaha çevirmiş.

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

Evin minik kızının odasında, gelecek yıl okula başlayacağı ve odası yenileneceği için geçici çözümler tercih edilmiş. Eski evden gelen eşyalar kullanılmış. Duvara yatağın yansımasıymış gibi gold puantiyeler çizilmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU
Evim Dergisi 2017

Adana’da şehirde kır havası

İzmir Sasalı’da kalabalık aileye konforlu bir sığınak

Paris’te rustik, salaş bir daireye konuk olduk