En iyi tezgah altı buzdolapları

Mutfağınız çok küçük ise ya da ikinci bir mutfağınız varsa, derin dondurucu ve buzdolabınızı tezgah altı modellerden tercih ederek yerden kazanabilirsiniz.

Her zaman istediğimiz gibi büyük mutfaklara sahip olamıyoruz. Bu durumda bizim için en önemli sorunlardan biri de, giderek sayısı artan beyaz eşyaları nasıl yerleştireceğimiz oluyor. Bu noktada ankastre ve tezgah altı beyaz eşyalar gündeme geliyor. Eğer yeterince alanınız yoksa siz de tezgah altı buzdolabı ve derin dondurucuları dikkate alabilirsiniz. Hatta müstakil bir evde, ikinci bir mutfağa sahipseniz, bu modeller sizin için de ideal.Dışarıdan küçük gözükselerde bu son teknoloji ile donatılmış beyaz eşyalar ihtiyaçlarınızı büyük ölçüde karşılıyorlar. Sizin için onları mercek altına alıp kapasitelerinden enerji harcamalarına, ekstra özelliklerinden fiyatlarına kadar detaylı bir karşılaştırma yaptık. İnceleyip seçim yapma sırası sizde…

SATIN ALMA İPUÇLARI

KAPASİTE

Derin dondurucunun ne kadar büyük olduğunu anlatan bir terimdir. 5 market poşeti yaklaşık olarak 85 litreye tekabül eder. 85-100 litre arasındaki herhangi bir kapasite sizin için ideal olabilir.

ENERJİ

24 saatlik çalışma performansına bakarak derin dondurucunun kaç kilowatt harcadığını hesap edin. 1 kilowatt‘ın yaklaşık 0,40 TL. olduğunu düşünerek hesabınızı yapın.

DEPOLAMA ALANI

Hindi, büyük boy pizza gibi gıdaları çok fazla saklayan biriyseniz çekmeceli bir dondurucu tercih edin.

HIZLI SOĞUTMA

Taze sebze ve meyve gibi şeyleri donduracaksanız hızlı soğutma özelliği olan bir dondurucu tercih edin. Böylece gıdalar besin değeri ve aromasını kaybetmez.

NO FROST MODELLER

Bu özellik önemli. Çünkü olmadığı durumda tüm dondurucuya boşaltarak buzu çözdürmeniz gerekebilir.

KAPI ALARMI

Dondurucuda ısı kaybı yaşanmaması çok önemli. Bu sebeple kapı alarmlı bir model seçmeniz akıllıca bir tercih olabilir.

AYARLANABİLİR KAPI

Dondurucunun yerini değiştirdiğinizde kapının yönünün değiştiriliyor olması kolaylık sağlar.

DONDURUCULU

7125 Beko tezgah altı buzdolabı A+ enerji sınıfı. Üstte dondurucusu alt kısımda ise sebzeliği yer alıyor. Net hacmi 86 litre. Günlük enerji tüketimi 0.306 (kwh/Gün).

GENİŞ İÇ HACİM

BK 7103 Y Beko derin dondurucunun brüt hacmi 102 lt. Kapı yönü değiştirilebiliyor. Enerji sınıfı A+, günlük dondurma kapasitesi 10.5 kg. Dondurucu bölme sayısı 3.

GÜVENLE SAKLIYOR

GT15VNW30N Bosh derin dondurucu A++ enerji sınıfı ile A enerji sınıfı derin donduruculara göre %40 daha az enerji harcıyor. 92 litre iç hacme sahip 3 çekmeceli derin dondurucu, dondurulmuş gıdalarınızı güvenle saklıyor.

3 BÖLMELİ

2020 NY Arçelik derin dondurucu 102 lt brüt hacme sahip. Günlük enerji tüketimi 0.495 (kwh/Gün). Günlük soğutma kapasitesi ise 10.5 kg. Günlük buz yapma kapasitesi 1 kg.

AZ ENERJİ HARCIYOR

DF1015W3VV Profilo büro tipi dondurucu 92 litre iç hacme sahip ve 3 çekmecesi bulunuyor. A++ enerji sınıfı ile A enerji sınıfı derin donduruculara göre %40 daha az enerji harcıyor.

HACMİ BÜYÜK

Arçelik 1060 TY tezgah altı buzdolabının brüt hacmi 140 lt. Soğutucu bölme net hacmi ise 101 lt. A+ enerji sınıfı. Günlük enerji tüketimi 0.485 (kwh/Gün).

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

https://www.evimdergisi.com.tr/buzdolabi-almanin-incelikleri/