Dekorasyonda ayın kombini: Cotto & Hardal sarı

Havaların serinlemeye başladığı bu günlerde mekanlarda kullanacağınız pişmiş toprak ve hardal sarı gibi güneşin içinizi ısıtan tonları, sizi sıcak yaz günlerine geri götürebilir!

Duvarları zengin ve doğal pişmiş toprak renginde boyamak mekanda samimi ve sarmalayan bir his yaratır.

TATIL ROTALARINA DÖNÜŞ

Akdeniz’in kiremit çatılarını, bol güneşli geniş teraslarını çağrıştıran cotto rengi, aslında kelimenin tam anlamıyla pişmiş toprağın rengi. Evde kullandığınız alanlarda güneşli sıcak iklimlerin hissini yaratır ve dekorasyonda bütünleyici rol oynar.

DOĞRU SARI HANGİSİ?

Sarının tonları arasında seçim yaparken limon, düğün çiçeği veya kanarya gibi canlı sarı tonları yerine daha ağırbaşlı ve doymuş olan hardal sarıyı tercih edin. Cotto rengiyle birbirini destekler ve retrodan ultra minimale kadar her stil ile ve klasik ya da modern her tarzla uyumlu ve canlandırıcı durur.

DOĞALLIĞA KUCAK AÇ

Pişmiş toprak ve hardal sarı doğal kil pigmentlerinden türetilmiş iki renk. Bu yüzden içinde kızıl kahverengi tonları barındıran cotto, altın yansımalar barındıran hardal sarıyı dengeler ve parlaklığını öne çıkarır.

FARKLI DOKU, FARKLI STİL

Bu doğalı çağrıştıran renk eşleşmesini bolca doku ve formla hareketlendirin. Kıvrımlı hatları olan, torna ayaklı klasik kadife bir kanepe ya da tekerlekli berjer, yoğun dokulu ahşap mobilyalar ve altın ışıltılı aksesuarlar ile geleneksel ama çağdaş bir görünüm; düz hatlı, yalın formlu seçenekler ve metal aksesuarlarla modernist bir stili doğru biçimde yansıtabilirsiniz.

NERELERDE DENEMELİ?

ÇALIŞMA ODASINDA

Evin çalışma odası ya da köşesinde deri chester kanepe veya koltukla konforlu bir salon havası yaratın. Kitaplığı cotto seramikler, ahşap biblolar ve çalışma masasını hardal sarı aydınlatma ve aksesuarlarla süsleyin.

YATAK ODASINDA

Duvardaki koyu pişmiş toprak tonunu hardal sarı renk blokları ile canlandırın. Ancak yoğunluğu dengelemek için zeminde açık renkli döşemeler tercih edin ve yine açık tonlu doğal jüt, hasır veya yünlü halılar ile doku kazandırın.

RENK VURGULARI

Üç doz pişmiş toprak, iki doz hardal ve açıklı koyulu mavi tonlarıyla çarpıcı ve dengeli kontrastlar oluşturun.

2023 renkleri: Jotun 2023 Global Renk Koleksiyonu “Hikayeler”

Dekorasyonda mercan+cam göbeği renklerini kombinlemeyi mutlaka deneyin