Dekorasyonda mercan+cam göbeği renklerini kombinlemeyi mutlaka deneyin

Biri hafif sıcaklık katarken diğeri serinletiyor. Kusursuz uyumu yakalamak ve yaz havasını devam ettirmek istiyorsanız bu iki tonu birlikte kullanın.

CAM GÖBEĞİ (AQUA) MAVİSİNİ GÜVENLE KULLANIN

Dekorasyonda mercan+cam göbeği renklerini kombinlemeyi mutlaka deneyin

Mavinin bu zamansız tonunun kullanımı oldukça kolaydır. Canlı renklerle birlikte kullandığınızda mutluluk saçan bir ortam yakalayabilirsiniz. Bu renk, soluk tonlar ve sıcak nötrlerle birlikte kullanıldığında ise güzel bir şekilde dengelenir. Kullanmak için yaşam alanınızın bir veya iki bölümünü seçin ve bu renkleri keyifle uygulayın.

DUVARLARI MERCAN RENGİNE BOYAYIN

Bu topraksı, soluk pişmiş toprak tonu, odanıza doğal bir ışıltı katar. Güneş ışığında canlanır, ancak soğuk, gri günlerde ise kuzeye bakan alanlarda yumuşak bir sıcaklık yayar.

MODERN MOBİLYALARLA DENEYİN

Mobilyalarınız sade ve modernse bu renkleri gerek duvarlar gerekse aksesuarlarda deneyin. Bu renkler ile kır evi stili veya retro mobilyalarla da oldukça keyifli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

TAMAMLAYICI TONLARLA OYNAYIN

Bir alana daha görkemli bir duruş kazandırmak ve biraz daha derinlik eklemek için mercanın renk tayfı boyunca derin kırmızılara ve koyu pembelere doğru ilerleyebilirsiniz. Ya da bunun yerine ortama daha lüks bir görünüm ve cazibe hissi katacak altın veya bakır dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

NERELERDE DENEMELİ?

YATAK ODASINDA

Duvarlarda cam göbeği mavisini tercih ettiyseniz, bu rengi beyazın yanı sıra sıcak tonlu mercan ile dengelemeye çalışın. Mercan ve aqua mavisi renklerindeki nevresimler size, Ege’de butik bir otel hissi veren davetkar bir uyku alanı sağlar.

SALONDA

Mavinin bu tonu ve mercanın buluştuğu bir halı seçin. Bej-beyaz bir kanepe ile tamamlayın. Bu kontrast odanızın daha ferah hissedilmesini sağlar. Berjer ve puf gibi mobilyaların kumaşlarını da mavi tercih edebilir, ayaklarında ise mercan rengini uygulayabilirsiniz.

Dekorasyonda mercan+cam göbeği renklerini kombinlemeyi mutlaka deneyin

Yatak odanız monotonluktan kurtulsun! Renk kombinleri ve akılcı yerleşimler