Çamaşır makinesine ıslak mendil atmanın faydaları

Çamaşır makinesine ıslak mendil atmanın faydaları (saçlar ve tüylerden kurtulun)

Son güncelleme:

Çamaşır makinesine ıslak mendil atmanın faydaları nelerdir? Çamaşır makinesi her evin olmazsa olmazlarından biri. Kıyafetlerin güzel bir şekilde yıkanması için ise bazı püf noktalar var. Bunlardan ilki çamaşır makinesi temizliği… Temiz bir çamaşır makinesi kıyafetlerinizin daha iyi yıkanmasını ve kokmasını sağlar. Dilerseniz “Çamaşır makinesi nasıl temizlenir?” yazımızdan bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Öte yandan çamaşır makinesini kullanırken uygulayabileceğiniz bir pratik çözüm var. Eğer saçlar ya da tüyler kıyafetlerinize yapışıyorsa, bir ıslak mendil ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Peki çamaşır makinesine ıslak mendil nasıl konmalı? Çamaşır makinenizin içine ıslak mendil koyarsanız neler olur? Çamaşırları makinede tüylenenler bu çözümü çok beğenecek!

ÇAMAŞIR MAKİNESİNE ISLAK MENDİL ATMANIN FAYDALARI

çamaşır makinesi

Makineye ıslak mendil koyarak tüylerin ve saçların mendile yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Çamaşırları makineye atarken makinenin içerisine 3-4 tane ıslak mendil koyup çalıştırın. Tüylerin toplandığını göreceksiniz.

Makineye atacağınız ıslak mendilin çok ince yapılı ya da kalitesiz olmamasına dikkat etmelisiniz. Kalitesiz ıslak mendiller çamaşır makinesinde parçalanarak dağılabilir.

Çamaşır makinesine ıslak mendil atarak, evde evcil hayvan besliyorsanız, saçlarınız çok dökülüyorsa ya da tozlu bir ortamda çalışıyorsanız kıyafetlerinizin pırıl pırıl çıkmasını sağlayabilirsiniz.

KOLİ BANDI İLE TÜY VE SAÇLARDAN KURTULUN

Kıyafetlerinizin üzerindeki tüyleri ya da saçları çamaşır makinesine atmak için zamanınız yoksa koli bandı ile de pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Elinizde rulo haline getirdiğiniz koli bandını tüy gördüğünüz bölgelere yapıştırın ve temizlensin.

EVCİL HAYVAN TÜYÜ SORUNUNA ÇÖZÜMLER

tüy sorunu

Evde kedi ve köpek tüyü sorununa çözümler mi arıyorsunuz? Kedi ya da köpeğin tüy dökmesini engellemenin bir yolu var mı? Tüy dökmesini engelleyen ilaçları kullanmak doğru mu? Veteriner Hekim Altuğ Özer‘in bu soruları yanıtladığı “Evde kedi ve köpek tüyü sorununa çözümler nelerdir? Veteriner Hekim yanıtladı” yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir. Bu konu ile ilgili sizin de çözüm önerileriniz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Evde alerji yapan şeyler | Evinizi nasıl anti-alerjik yaparsınız?

Önce toz mu alınır yoksa süpürülür mü? İşte yanıtı