Ev turu: Bu ev pembe düşlerin gerçeğe dönüşmüş hali

Şirinevler’deki bu ev pembe düşlerin gerçeğe dönüşmüş hali. Pelin-Nihat Özcan çifti bu evde kendi pembe dünyalarına imza atmış.

EV SAHİBİNİN PEMBE AŞKI

Yüksek Mimar Pelin Özcan tam bir pembe renk tutkunu. Öyle ki Instagram’daki adı bile “pembetasarimci”. Ev sahibinin pembe aşkı, bu evin renklerini de etkisi altına almış. Genç çift, Pelin Hanım’ın dedesinden yadigar bu apartman dairesine 2014 yılında evlendiklerinde taşınmış. 130 metrekarelik daire, 2 oda 1 salondan oluşuyor. Taşındıklarında evlerinde bazı değişiklikler yapmışlar. “Ev eski değildi fakat gönlüme göre baştan sona tadilata soktuk. Parkeleri yeniledik, banyonun ve mutfağın tamamı yenilendi, mutfaktaki balkon içeriye katıldı” diye anlatıyor Pelin Hanım.

Salondaki koltukların biri pastel mavi diğeri ise pudra pembe. Biri feminen diğeri maskülen tarzda. Aynı konsept sandalyelerde de devam ediyor. Salonun renkliliğini bastırmaması için halı ve perdeler gri renkte seçilmiş. Salondaki mobilyalar Masko’daki Beyaz Ev Mobilya’dan alınmış. Antikalar yurt dışı ve yurt içi antikacılardan. Ferforje objeler English Home, diğer aksesuarlar ise Madame Coco ve Home SweetHome’dan.

KIR EVİ STİLİ TERCİH EDİLDİ

Ev sahibi evinde kır evi tarzını kullanmayı tercih etmiş. Parkeleri gri, duvarları ise beyaz renkte seçmiş. Evin geneline pembe, turkuaz ve pastel renkler hakim. Mobilyalarda ağırlıklı olarak beyaz kullanılmış.

Ev aksesuarlarla renklendirilmiş. Pelin Hanım mimar olduğu için evin tüm detaylarıyla kendi ilgilenmiş, yine mimar olan anne ve babası da ona yardımcı olmuş.

Ev sahibi salonu düzenlerken sadeliğe önem vermiş. Beyaz mobilya ve duvarlara aksesuar, koltuk ve sandalyelerle renk katmış.

MUTFAK EN ÖNEMLİ MEKAN

Mutfak, Pelin Hanım için evin en önemli mekanı. Bu yüzden mutfağa ayrı bir önem  vermiş. Bu alandaki dolap ve duvarlar beyaz renkte tercih edilmiş. Mutfak aksesuarlarla renklendirilmiş. Pembe-mint,  fuşya-turkuaz kombinli aksesuarlara yer verilmiş. Evde en çok kullanılan obje olan kokulu taşlar mutfakta da kendine yer bulmuş.

Mutfakta renkli aksesuarlara yer verilmiş. Kokulu taşlar mutfağın da vazgeçilmezi. Burada kullanılan kokulu taşlar da umutuntatlidünyasi’ndan. Ayrıca mutfakta kullanılan cupcake ve macaronlar ile bir pastane havası yaratılmış.

Pelin Hanım kavanozların içini macaron, cupcake ve şeker kokulu taşlarla doldurmuş. Ayrıca mutfağın bir köşesine bir akvaryum yaptırılmış. Genç çift akşamları bu akvaryumun karşısında yemek yemekten büyük keyif alıyor.

Ev sahibi bu çok sevdiği mekanda dilediğince özgür ve çocuksu olmaya çalışmış. Mutfaktaki akvaryum için dolap özel olarak düzenlenmiş.
Mutfaktaki terek Ikea’dan alınmış. Pelin Hanım bu tereği turkuaza boyayıp eskitme yapmış. Rafları da kendi boyamış.
Evin oturma odasında da yine beyaz ve pastel renkler hakim. Ayrıca ev sahibinin çok sevdiği fenerler de burada kendine yer bulmuş. Odada minik bir çalışma köşesi de bulunuyor.

Yatak odasında ise floral bir hava yaratılmaya çalışılmış.

Yatak odasındaki ferforje karyola Ikea’dan alınmış. Eskitme komodin Biev, yatağın baş ucundaki komodinler ise Bakırköy Galeri Cemil’den. Abajur ve diğer aksesuarlar English Home’dan. Bu odada floral desenlere ağırlık verilmiş. Perdeler ve nevresim takımları özellikle çiçekli seçilmiş.

Halkalı’da romantik ve sade dekorasyonu olan evdeyiz