ev turu

Ev turu: Halkalı’da romantik ve sade dekorasyonu olan evdeyiz

Büşra-Ömer Bostan çifti 2014’te evlendiklerinde Halkalı’daki bu apartman dairesine taşınmışlar. Mesleklerinin de avantajıyla kişiliklerini yansıtan bir eve sahip olmuşlar.

Salondaki aksesuarlar Bernardo, Lucky Art, H&M Home ve Home Sweet Home’dan alınmış. Yemek masası ve sandalyeleri Renk Mobilya’ya özel olarak yaptırılmış.

“ŞEHRİN KALABALIĞINDAN VE GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK”

Evi tercih etmelerinin sebeplerini şöyle anlatıyor Büşra Hanım: “En önemli sebep iş yerimize yakın olmasıydı. Aynı zamanda şehrin gürültüsünden ve kalabalığından da uzak ve sessiz…”

Berjerler Renk Mobilya.

GİYİNME ODASI VE MUTFAK DEĞİŞTİRİLDİ

Genç çift yeni bir daire olması nedeniyle çok fazla bir değişiklik yapmamış. Büşra Hanım moda ve tekstil tasarımcısı, Ömer Bey ise iç mimar olduğu ve Renk Mobilya’nın sahipleri oldukları için giyinme odası ve mutfakta değişiklik yapmışlar sadece. Bu alanlarda kendi tasarımlarını uygulamışlar.

Mutfak yenilenirken ekstra raflar eklenerek kullanım alanı genişletilmiş. Mutfak rafları, Ikea.

Büşra Hanım kişiliğini evine yansıtmaya çalışmış: “Avangarde mobilyaların eşlik ettiği soft renklerde romantik bir hava yaratmak istedim.”

Ferforje aksesuarlar, mumlar ve çiçekler bu evin vazgeçilmezleri. Duvardaki tablo Büşra Hanım’ın tasarımı.

TABLOLAR KENDİSİNE AİT

Ev sahibesi dekorasyonda kullandığı kara kalem tabloları kendi yapmış. Ayrıca kırlentler de onun el emeği. Bu evin olmazsa olmazları arasında ferforjeler, mumlar ve çiçekler yer alıyor. Evin ferah ve aydınlık gözükmesi için açık renkler tercih edilmiş. Rahatlık ve sakinlik sağlayan pembe ve mavi tonlarına yönelinmiş.

Fener ve kafesler, English Home. Ferforje divan, Kervan.

“HAYAL DÜNYAMDAN İLHAM ALDIM”

“Dekore ederken hayal dünyamdan ilham aldım. Mesleklerimiz nedeniyle yardıma ihtiyaç duymadık, böylece kendi kişiliğimizi evimizin dekorasyonuna kolayca yansıtabildik.”

Fener ve kafesler, English Home. Ferforje divan, Kervan.

YATAK ODASINDA SADELİK ÖN PLANDA

Yatak odasında sadelik tercih edilmiş. Bu alan gül detaylı fon perde ve halı ile hareketlendirilmiş. Ev sahibesi günün büyük bir bölümünü mutfakta geçirdiği için ortamın rahat ve kullanışlı olmasına özellikle dikkat etmiş, ekstra raflar ekleyerek kullanım alanını genişletmiş.

Yatak örtüsü Madame Coco, halı English Home’dan. Perdeleri ise Büşra Hanım dikmiş.

Banyolarda ise sadeliği bozmadan ufak objelerle hareket ve renk katmışlar. Ev sahibesi yeterli sayıda dolabı olmamasından şikayetçi ve bu nedenle depolama alanını büyütmek istiyor.

Halkalı’da 70 metrekarelik 1+1 evde akılcı ve şık çözümler