Bu 7 oturma odası trendi asla favori stiller listesinden çıkmayacak

Son güncelleme:

Trendler söz konusu olunca, çoğumuz her sezon en az bir stile yenik düşüyoruz. Tamam, belki 2-3, ama kim direnebilir? Güncel tasarımlar ve popüler renkler bizi baştan çıkarmak için akıllıca hazırlanmışlar. Trend stiller kısa sürede değişebiliyor. Kim her stile hızlıca ayak uydurabilir? 

Ancak birkaç ana unsur ile zamansız bir stil oluşturabilirsiniz. Bu zamansız temeli oluştururken, asla modası geçmeyeceğini bildiğimiz birkaç trend var. Hangi klasik oturma odası trendlerinin zamansız olduğunu bilmek ister misiniz? İleride, her zaman güncel olacak yedi favoriyi açıklıyoruz.

 

GALERİ TARZI DUVAR DEKORASYONU

JULIA ROBBS FOR HOMEPOLISH

Büyük ölçekli sanatsal bir duvara yaslamak herkesin hoşuna gider. Her zaman moda olacak bir stil var: galeri duvarı. Değerli baskılar, nostaljik fotoğraflar ve eklektik çerçevelerde bulunan sanatlarla dolu bir duvar… Hiçbiri aynı değil, bu yüzden her evde böyle bir görsel şölen yaratıyorlar. 

İster bir koridoru ailenin fotoğraflarıyla doldurun, ister çatı katı dairenizde müzeye layık bir koleksiyonun küratörlüğünü yapın, galeri duvarı mevsim ne olursa olsun her zaman “trend dekorasyon” olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: “Çerçeve sergileme ve yenileme fikirleri: Çerçeve aynı, etki farklı“, “Duvara çerçeve asma sanatı – Çerçeve nasıl asılır?

 

ESKİTİLMİŞ METALLER

ALYSSA ROSENHECK FOR JASON ARNOLD INTERIORS

Metalikler, kalbimizde her zaman bir yere sahip olacak. Tek renkli bir odayı canlandırırlar ve sıkıcı bir alana parlaklık katarlar. Ancak ilk görüşte sevdiğiniz o parlaklık, oturma odanızda her zaman gördüğünüzde, kısa sürede kaybolur.

Emily Henderson’ın tavsiyesine uyun ve bunun yerine eskitilmiş metalleri tercih edin. Henderson “Eskitilmiş pirinç, gümüş ve bakır her zaman şıktır” diyor. “Parlak pirinci sevsem ve konuşurken hala evlere bazılarını yerleştiriyor olsam da, iyi bir mat altın onu başka bir (iyi) seviyeyetaşıyabilir.”

 

MİNİMALİZM

SHANNON MCGRATH FOR ROBSON RAK ARCHITECTS & INTERIOR DESIGNERS

Hepimiz yaratıcı alanlar ve eklektik iç mekanlar için uğraşsak da , asla yorulmayacağımız bir stil minimal tasarımdır . Karmaşık olmayan estetiği ve şık çekiciliği ile temiz, taze ve zamansız. Dağınık alanlar zeka ile ilişkilendirilirken, araştırmalar aynı zamanda dağınık ortamlarda yaşayan kadınların yüksek düzeyde stres hormonu kortizolüne sahip olduklarını gösteriyor. 

Avustralyalı tasarım firması Robson Rak’ın bu minimal oturma odasına baktığımızda,  anında bir dinginlik hissi uyandırıyor.

 

DİKKAT ÇEKİCİ KOLTUK

BRITTANY AMBRIDGE

Herhangi bir iç mekanda stil kadranını yükseltmenin pek çok yolu var, ancak klasik favorimiz vurgulu koltuk. Bu önemli parça, odanın en önemli ayakkabısıdır ve sıkıcı bir kıyafeti – yani, köşeyi – çarpıcı bir kıyafete dönüştürebilir. 

Tatmin edici bir oturma odasını Instagram’da paylaşmaya layık bir oturma odasına dönüştürmenin bir numaralı yolu, herhangi bir yaşam alanına anında cazibe ve inkar edilemez bir tarz katıyor. Deneyin – onu bizim kadar seveceğinizi garanti ediyoruz. Bu yüzden, asla ölmeyecek klasik oturma odası trendlerimizin içine giriyor.

 

NÖTR TONLAR

TESSA NEUSTADT FOR AMBER INTERIORS

Yorgun bir iç mekanı çarpıcı bir alana dönüştürmek istiyorsanız, sadece boya, özellikle nötr renkler ekleyin. 50 ton beyaz ve bejden bahsediyoruz. Yeni bir açık renk duvar, oturma odanızı tek bir vuruşla sıkıcılıktan kurtaracak ve temiz hale getirecek. Ama mesele sadece boya değil. Bu ince renk paleti ile dekorasyon yapmak ve bejden kahverengiye değişen tonlar arasında farklı tonları katmanlamak, hangi yıl olursa olsun her zaman güzel görünecektir – Erin Fetherston’ın büyüleyici nötr evi bunu kanıtlıyor.

 

MONOKROM

ALYSSA ROSENHECK FOR JULIE COUCH INTERIORS

Tıpkı modada olduğu gibi, siyah ve beyazın klasik kombinasyonunun evinizde asla modası geçmeyecek. Bu monokrom görünüm, özellikle siyah beyaz olmasa da (bu ev, tek renkli mavilerin de aynı derecede iyi göründüğünü kanıtlıyor), kesinlikle zamansız bir seçenek. Bu öneriye imzasını atan Avustralyalı stilist Steve Cordony “Odanızı siyah beyaz bir arka plana karşı katmanlamak için nötr vurgular kullanın” dedi. “Altın, eskitilmiş pirinç, çimen bezi, jüt ve mermer harika dokusal öğelerdir.”

 

HALILAR

ALYSSA ROSENHECK FOR A BEAUTIFUL MESS

Bir odayı anında dönüştüren bir şey varsa, o da halıdır. Dokulu bir jüt stilini veya eski bir Fas tasarımını uygulayana kadar alanınız düz ve sade görünebilir. Birdenbire, odanız tamamen farklı bir estetiğe ve çok daha sıcak bir hisse kavuşur. Ancak halıları şekillendirmenin en sevdiğimiz yolu onları birlikte kullanmamızdır.

Los Angeles Amber Interiors’tan Amber Lewis, genellikle küçük eski Türk halılarını jüt veya siyah-beyaz çizgili stillerin üzerine katlar. Bu parlak ve havadar LA evi mükemmel bir örnektir. Bu asla modası geçmeyecek bir görünüm ve evinizi anında kış stiline uyarlayan tek dekor hilesi.