İzmir Sasalı’da kalabalık aileye konforlu bir sığınak

Çağatay Ailesinin İzmir Sasalı’daki evlerine konuk olduk. Ortak noktaları sadelik ve doğallık olan farklı stillerin buluştuğu İzmir’deki bu bahçeli ev, 5 kişilik Çağatay Ailesinin konforlu ve samimi sığınağı.

İzmir Sasalı’da 350 metrekare üzerinde; beş oda, salon ve kış bahçesinden oluşan bir evdeyiz. Evrim Çağatay bu evde 3 çocuğu ve eşiyle birlikte yaşıyor. Kalabalık bir aile oldukları için evlerinin özellikle büyük ve bahçeli bir ev hayal etmişler. Bakımsız haldeki evi baştan aşağı yenilerken Evrim Hanım, kendisine çok yakın bir arkadaşının yardımcı olduğunu söylüyor: Pinterest!…

Ortak noktaları sadelik ve doğallık olan kır evi, çiftlik evi, rustik ve biraz da provans stili buluşuyor evde. Doğal ahşap ve taşların kullanıldığı, sade bir çizgisi var evin. Duvarlarda genel olarak beyaz bazı yerlerde ise gri kullanılmış. Mobilyalarda ise doğal, masif ahşaplar tercih edilmiş. Pastel renkler genele hakimken aksesuarlarla aralara canlı renkler serpiştirilmiş.

SALON

Salon biraz country, biraz çiftlik evi, biraz da sahil evi tadında döşenmiş. Çocuklardan dolayı koltuklar koyu renkte seçilmiş. Kanepe Casa, sehpa, berjer ve sandalyeler Mudo Concept, masa HNZD Design, şömine Hisar Şömine. Girişteki ayna Tepe Home, dolap Sasalia Mobilya.

MUTFAK

Mutfak bu evin kalbi. Ev sahibesi zamanının çoğunu burada geçiriyor. Bu alana özellikle büyük bir pencere yapılmış. Mutfak mobilyaları Sasalia Mobilya’dan.

BANYO

Banyoda beyaz renk gri ile tamamlanmış. Pencere kenarına büyük bir küvet yerleştirilmiş.

KIŞ BAHÇESİ

EN ÇOK kış bahçemi seviyorum. diyor Evrim Hanım: “Orası bana inanılmaz bir huzur veriyor. Orada otururken kendimi doğa ile iç içe hissediyorum.”

EBEVEYN YATAK ODASI

Ebeveyn yatak odasında huzurlu bir ortam yaratılmaya çalışılmış. Mobilyalar ONSA Mobilya ve Sasalia Mobilya’dan alınmış.

MAYDA’NIN ODASI

Mayda’nın odası beyaz renklerde tercih edilmiş. Tekstiller ile renk katılmış. Mobilyalar özel olarak yaptırılmış.

ÇOCUK ODALARI

Mobilyalar Sasalia Mobilya. Abajurlar Laura Ashley.

Çocuk odaları Barcha ve Aksel’in odalarında çift kişilik yatak kullanılmış ve her ikisi için de çalışma alanları yaratılmış.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM ÖZBUNAR
Evim Dergisi 2017

İzmir Sasalı’daki eve konuk olduk: Doğal dokuların samimi buluşması