Beyazdan ilham alan Fas stili mekanlar

Oryantalist, etnik ve sofistike… Fas’a ait bu yaşam alanlarında geçmişten günümüze seyahat eden köklü bir stilin, çarpıcı bir zevkin yansımaları var.

Güzel Fas işi aksesuarları, takıları ve tekstilleri bulabileceğiniz online alışveriş mağazası El Ramla Hamra’dan gelen büyüleyici, hassas renklere sahip, zengin kültür bizim ilham kaynağımız oldu. Beyaz rengin etnik dokularla buluşup görsel bir şölene dönüştüğü bu stili belki siz de çekici bulur ve kendi evinize uyarlamak istersiniz diye düşündük.

ETNİK MALZEMELERİN UYUMLU BİRLİKTELİĞİ

Çini ve bakır gibi geleneksel malzemeler mat lake, ve minimal hatlara sahip mobilyalarla birleşerek dengeli bir bütünlük yaratıyor. Yalın formlar, Fas işi el yapımı objeleri ve zarif detayları ön plana çıkarıyor.

YENİ FAS STİLİ: ETNİK KUZEYLİ

Fas’ın rengarenk ve sıcacık dokularını Kuzey’in dingin ve sade formlarıyla buluşturan Hollandalı El Ramla Hamla markasının çıkış noktası yedi sene önce Fas’a yapılan bir seyahat. El Ramla Hamla’nın ilham kaynağı tam olarak şaşırtıcı ama gerçek, bu  seyahat… Bugün tam bir yaşında olan bu online alışveriş sitesi “Kırmızı Şehir” olarak bilinen Marakeş ve Sahara’nın sıcak kumlarına atfen “Kızıl Kum” anlamındaki El Ramla Hamla olarak adlandırılmış. Beyaz ve grinin farklı tonları yer yer siyahın daha koyu etkileriyle birleştirip kimi zaman da Akdeniz’i yansıtan mavi ve pembeyle kombinleyen stilde el dokuması tekstiller, ince  ketenler, bakırdan el işi objeler ve bolca geleneksel motifler kullanılıyor.

DÖNÜŞÜMÜN GİZEMLİ HİKAYESİ

Etnik aksesuar ve mobilyaları beyaza bürünen bir yaşam alanında kullanırken eskinin unutulmaya yüz tutmuş sandıkları, kuru  ağaç dalları, koyu renkli bakır fenerlerini dönüştürerek yatak başına komodin, şık bir başucu lambası, çarpıcı bir orta sehpa ya da sadece bir bibloyla, odak noktası yaratan kimlikler kazandırabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Fas stili dekorasyonun şifreleri: Bir ülke, bir stil, iki etki

Akdeniz’in iki yakasından iki stil: Fas ve Toskana stili özellikleri

Maroken Bazaar stili nedir? Bir Afrika stili