Barbekü nasıl yapılır

Barbekü nasıl yapılır? İşte gerekli malzemeler ve yapılışı

Son güncelleme:

Barbekü nasıl yapılır? Yaz aylarında barbekü keyfi yapmak için bahçenizde ve hatta balkonunuzda tuğladan bir barbekü yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki ipuçlarını takip edin.

BARBEKÜ NASIL YAPILIR?

Barbekü nasıl yapılır

Evinizin bahçesinde ve hatta tuğla bir barbekü inşa edebilirsiniz. Ancak bunun için bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Buradaki barbekü tasarımı çift duvarla inşa edilmiş. İç duvar pişirme alanı çevresine dizilmiş ısıya dayanıklı ateş tuğlalarından oluşmuşken, dış duvar inşaat tuğlasından yapılmış.

İnşaat tuğlalarının seçilmesinin nedeni iri boyutları sayesinde daha az tuğla dizme işi gerektirmesidir. Başka boyutta tuğla kullanmak isterseniz tasarımı yeni boyutlara göre ayarlayın.

İç duvarların düzgün yerleştirilmesi ızgaraları taşıyabilmeleri açısından zorunludur. İki cida arasında bırakılan 10 cm’lik bir boşluk, pişirme alanının yalıtımına yardımcı olur. Duvar üzerindeki harpuşta ince kesmetaş parçalarıyla yapılmıştır.

Ateş tuğla ile ateşe dayanıklı harç kullanılması tavsiye edilir. Bu harç ateşe dayanıklı olmakla birlikte birleşimlerin uzun süre çatlaksız kalmasını sağlar.

Dış mekanda kullanılacak ateşe dayanıklı harç tipi önerisi için yerel tuğla ambarlarına başvurulabilir. Temel, 30 cm derinlikte bir altlık ile onun desteklediği bir donatılı plaktan oluşmaktadır. Bu strüktür yüzer altlık olarak bilinen ve ısı değişiklikleri zemin kaymasına neden olduğunda birlikte hareket etmeyi sağlayan bir sistemdir.

AKLINIZDA BULUNSUN

Eğer önerilen tuğlalar uygulama yapılacak çevrede kolay bulunamıyorsa yerel bir tuğla ambarı projenin boyutlarını başka boyutta tuğlalara göre ayarlamada yardımcı olabilir.

Çardak nasıl yapılır? İşte gerekli malzemeler ve yapılışı

Barbekü nasıl temizlenir? İşte püf noktalar ve gerekli ipuçları