Balkon ya da bahçe için masa seçimi nasıl olmalı

Balkon ya da bahçe için masa seçimi nasıl olmalı? İşte püf noktalar

Son güncelleme:

Balkon ya da bahçe için masa seçimi nasıl olmalı? Açık hava mekanlarında kullanacağınız masayı nasıl seçmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilir: Bahçe mobilyaları alırken dikkat edilmesi gerekenler ve çeşitleri

ALAN

Doğru kullanmak için yeterli alanınız yoksa, en güzel görünümlü masayı satın almanın bir anlamı yoktur. Ailenin ve misafirlerin masanın etrafında kolayca hareket edebilmeleri, sandalyeleri çekip rahatça oturabilmeleri için yeterince yer olduğundan emin olun. Alan dar ve uzunsa, uzun ve dar bir masa kare olandan daha çok işinizi görebilir, alana erişim bir sorunsa, uzatılabilir bir yemek masası tercih edip kullanılmadığında onu küçültebilirsiniz.

ŞEKİL

bahçe masa

Dikdörtgen masalar, hem iç hem de dış mekan için en yaygın formdur. Dikdörtgen masalar her iki tarafta maksimum oturma seçeneği ve her iki tarafta da yer sağlar. Ayrıca herhangi bir alana sığması en kolay şekil dikdörtgendir. Herkes oturduğunda konuklar arasında kolay sohbet edilmesini de sağlar. Oval bir masa, daha yumuşak köşelere sahiptir, aynı zamanda daha dar alanlarda kolay erişim sağlar. Ayrıca masada harika bir etkileşime izin verir. Kare masa genellikle daha geniş bir alanda en iyi sonucu verir. Kare ahşap masalar genellikle uygun oturma planları ile iyi çalışır, çünkü bu masalarda sandalyeler fazla yer kaplamaz ve kullanılmadıklarında masanın altına sıkıştırılabilirler. Yuvarlak masa güzel bir forma sahiptir. Bununla birlikte, farklı yemek deneyimleri için sınırlı seçeneklere sahiptir. Küçük, dar bir bahçe veya veranda için, iki kişilik basit bir ahşap katlanır masa kullanmak akıllıca bir seçim olabilir.

MASA SEÇERKEN DİKKAT

balkon masa

Yeni masanızı seçerken, nerede kullanacağınızı ve evinizin tarzına uygun olması gerektiğini de göz önünde bulundurun.

Masif ahşap masalar dayanıklıdır. Ahşap ayrıca açık alanınıza sıcaklık ve doku katar. Alüminyum masalar daha hafiftir ve hareket etmesi daha kolaydır, bu da yer değiştirmenizi kolaylaştırır. Alüminyum tablalar az da olsa bakım gerektirir. Hafif masalar muhtemelen rüzgârlı verandalar veya bahçeler için ideal bir çözüm değildir.

Cam yüzeyli masalar popüler olmalarının yanı sıra alanın canlı ve ferah gözükmesini sağlar. Tek olumsuz yanı her kullandığınızda tozu ve üstündeki kiri silmeniz gerekir. Sentetik rattan masalar açık havada yemek deneyiminize bir tatil yeri hissi verir. Sentetik rattan masanızda dikkat etmeniz gereken nokta ise güneş ışığına karşı olan dayanıklılığı.

BAKIM

Ahşap masalar zor aşınır, ancak ahşap oldukları için düzenli bakım gerektirirler, özellikle de doğrudan güneş ışığında ve sert hava koşullarında dışarıda bırakılırlarsa…

Ilık sabunlu suyla düzenli silme, ahşabın yüzeyini korumaya yardımcı olacaktır, ancak kötü görünüyorsa, bir kat dış mekan mobilyası yağı sürün. Bu, ahşabın işlenmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda iyi görünümlü bir yüzey elde etmenizi sağlayacaktır. Hatta önceden zımparalayabilirsiniz, ancak yağı sürmeden önce tozu temizlemek için iyice sildiğinizden emin olun.

Ahşap mobilyalarınızın görünümünü güncellemenize veya renk katmanıza olanak tanıyan boya seçenekleri de var. Boyalı bir masanın güzel görünmesini sağlamak için her mevsim yeniden boyamanız gerekebilir.

Alüminyum, kötü hava koşullarından etkilenmeden dışarıda kalabilmeleri nedeniyle popüler. Islak bir bezle basitçe silebileceğinizden bu tarz masalarda temizlik basittir.

Cam tabla dışarıdan gelen tozları gösterir, ancak sadece silerek temizleyebilirsiniz. Sentetik hasırları temizlemek için ürünün üzerindeki talimatlarını uygulamanız yeterli olacaktır.

Balkon ya da bahçe için masa seçimi nasıl olmalı

Mermer masa kullanırken dikkat edilmesi gerekenler: A’dan Z’ye mermer masalar

Mutfak masası modelleri 2021: Lezzet üssü 10 masa

Yeni bir masa almadan önce dikkat edilmesi gerekenler