Asma tavan modelleri 2021: Salon, banyo ve mutfak

Son güncelleme:

Asma tavan modelleri 2021 listesi… Asma tavan kullanmanın en güzel taraflarından biri boru ya da kablo gibi kötü görünebilen şeyleri kolayca saklayabilmenizdir.

Alçıdan asma tavan, yüksek tavanlı bir odayı ya da banyo mutfak gibi alanları alçaltmanın en kolay yoludur. Mevcut tavanınızın yapı güvenliği sebebiyle hiçbir şekilde yüksekliğini değiştiremezsiniz; ama kolaylıkla bir asma tavan yaptırabilirsiniz.

ASMA TAVAN FİYATLARI

Asma tavan fiyatları modele, süreye ve işçilik fiyatına göre değişir. Asma tavanlar Türkiye’de genelde alçıpan ile yapılır. Asma tavan modelleri çok çeşitlidir. Fiyat odanızın boyutları, şekli gibi bir çok faktöre göre değişim gösterebilir.

ASMA TAVAN MODELLERİ NASIL YAPILIR?

Asma tavan modelleri

Yüksek tavanlı banyolar ya da odalar için asma tavan yapılabilir. Asma tavan konusunda uzmanlaşmış firmalar ya da alçı işleri yapan ustalar genellikle asma tavanları da yapabiliyor. Ayrıca boya ve dekorasyon işleri ile ilgilenen firma ve ustalardan da yardım alabilirsiniz.

Asma tavanı yaptırırken bu modüle nemi tahliye etmesi için bir havalandırma fanı dahil edebilirsiniz. Ayrıca asma tavanınızda ısı yalıtımlı malzemeler tercih etmeniz rutubeti önlemenin de önüne geçer. Böylelikle banyo boya, duvar kağıdı uygulanan yüzeyleri de daha uzun süreli kullanabilirsiniz.

Küçük bir odayı aydınlık göstermenin yollarından biri de asma tavan kullanmaktır. Yeterli tavan yüksekliği varsa asma tavan yaptırarak gömme aydınlatma sistemi uygulayabilirsiniz.

Duvara monte tezgah boyunca uzayan raflar, ada mutfak üzeri asma tavan rafları, kütüphane tipi boy raf üniteleri mutfaklarınızda tercih edebileceğiniz açık raf sistemleri arasında yer alıyor. Asma tavanlar son yılların yükselen trendleri arasında. İstediğiniz gibi asma tavan modeli tasarlatmanın yanı sıra, hazır modellerden de seçebilir, yukarıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

SALON ASMA TAVAN MODELLERİ

asma tavan modelleri salon

MUTFAK ASMA TAVAN MODELLERİ

asma tavan modelleri mutfak
Asma tavan modelleri
Asma tavan modelleri

BANYO ASMA TAVAN MODELLERİ

Metal ya da ahşap iskeletli alçıdan asma tavanlar kısa bir sürede banyo tavanınıza monte edilebilir. Burada dikkat etmeniz gereken, neme dayanıklı bir boya kullanmanız gerektiğidir.

Ayrıca aydınlatma modülleri dahil ederek banyoda çok şık aydınlatmalar yaptırabilirsiniz. Banyoya derinlik kazandıracağınızdan şüpheniz olmasın.

asma tavan modelleri banyo
Asma tavan modelleri
Asma tavan modelleri

Tavan renkli boyanır mı? Bu örnekler ilham verici!

Alçak tavanlar yükseliyor

Küçük ev dekorasyonu: 8 metrekarede yaşam