Ada ünitelerinin mini halleri

Son güncelleme:

Mutfakların trafiği her geçen gün giderek artıyor. Daha fazla sosyalleştiğimiz, daha çok vakit geçirdiğimiz mutfaklarda oturma, depolama ve tezgah alanı kazanmak için bu ada ünitelerine göz atabilirsiniz.

ADA ÜNİTESİNİN MALZEMESİ

Stella ada ünitesi: 4.200 TL., trendyol.com

Ada ünitesinin kaplaması mutfağın geri kalanı ile uyum içinde olmalı. Bu şekilde mevcut tema ile armoni içinde görünmesini sağlar. Örneğin mutfak dolaplarınız panjur kapaklıysa panjur kapaklı bir ada ünitesi tercih edebilir ya da kompozit mermer ise mermer yüzeyli bir ada seçebilirsiniz.

ALTERNATİF YÖNTEMLER

Rimforsa ada ünitesi: 13.999 TL., Ikea.

İllaki tam donanımlı bir ada ünitesi gerekmez. Eski kasap tezgahları diye geçen dresuar ya da konsol görünümlü ada üniteleri de fonksiyonel alanlar yaratabilmeniz için pek çok senaryo sunar. Bu ünitelerin yan alanlarına askılar ilave ederek sık kullandığınız gereçlerin elinizin altına olmasını sağlarsınız.

TEMEL BİR FONKSİYON EKLEYİN

Kayra, Themore Concept

Ada ünitesi doğru planlanırsa küçük de olsa bir pişirme alanı entegre edilebilir. Pişirme alanı eklediğinizde alt modüllerde pişirme gereçlerini saklayabileceğiniz alanlar dahil ederek mutfağın geri kalan kısmında daha fazla depolama hacmi ve tezgah alanı yaratabilirsiniz.

RENK TEMASI

Bodrum Mutfak

Tıpkı malzeme seçiminde olduğu gibi renk temanızda da mutfağın geri kalan kısmı ile paralel bir duruş tercih etmelisiniz. Mutfağınızda beyaz ve ahşap hakimse ada ünitesinde de bu tonları devam ettirerek bütüncül ve akışkan bir atmosfer elde etmeniz mümkün olur.

Mutfakta ada ünite planlaması nasıl olmalı?

Ada üniteler hakkında bilmeniz gerekenler