4 farklı şehirden 4 farklı balkon-bahçe dekorasyonu örneği

4 farklı şehirden 4 farklı balkon-bahçe dekorasyonu örneği

Son güncelleme:

Açık havadaki yaşam alanlarımızı da, sevdiğimiz dekorasyon stilini yansıtacak şekilde dekore ediyoruz. Biz de bu ay, farklı şehirlerden size ilham verecek birbirinden güzel mekanlar seçtik.

VİNTAGE MODERN BALKON

Ev sahibi: Sevil Özkaragöz (@dekorasyon.keyfim)

Yer: Çeşme, İzmir

Sevil Hanım yazlık evinin verandasını dekore ederken, sıcak dokunuşlu rahat bir ortam hayal etmiş. Taş kaplama duvarlar, mavi beyaz vintange desenli seramikler, uçuş uçuş tüller, beyaza boyanan korkuluk demirleri, sarmaşık çiçekler ve led ışıkların eklendiği salıncak ile de istediği atmosferi yakalamış. 5 çayı içinse, sarı renkte döküm bir masa ve sandalyeler yerleştirilerek nostaljik hava tamamlanmış.

MODERN AKDENİZLİ VERANDA

Ev sahibi: Mine Dilara Kızılok (minedilarakizilok)

Yer: Alaçatı, İzmir

Yazlık evin verandasında kullanım kolaylığı nedeniyle de tercih edilen beyaz renkteki yüksek arkalıklı bambu mobilyalar, mavi-beyaz tekstil ürünleri ve aksesuarlar ile buluşmuş ve ortaya Akdeniz’in o ferah havasını yansıtan bir köşe çıkmış. Bambu sandalyeleri İstanbul’da @motifbambu özel olarak üretmiş. Kırlentler ise @dolcevioladolce tarafından hazırlanmış.

RENKLİ KIR EVİ STİLİNDE BAHÇE

Ev sahibi: Özlem Hekimoğlu (@lilagurme)

Yer: Kuşadası Davutlar, Aydın

Yazlık evin bahçesi doğayla iç içe yaşamak isteyen ev sahipleri için harika bir ortam sunuyor. İlham kaynağı doğa olunca ahşap ürünlere yönelinmiş. Onları da canlı renklerde tekstil ve aksesuarlar ile buluşturmuşlar. Renk renk güller, mis kokulu hanımeli, lavanta, yasemin, zambak ve petunyalar bahçenin her köşesini süslüyor.

NATÜRALİST BAHÇE

Ev sahibinin kaktüs koleksiyonu kendisine açık raf ünitesinde yer bulmuş.

Ev sahibi: Evren Erdemir (@bohomine)

Yer: Çengelköy, İstanbul

Bu evde bahçenin her köşesi kullanılmış. Pencereye yakın olan kısma toprak saksılar içinde rengarenk çiçekler yerleştirilmiş. Bank ile de keyifli bir köşe oluşturulmuş. Hemen yan tarafı ise iki kişinin oturma ve kahve/çay keyfi yapabileceği bir alan olarak düşünülmüş, ahşap sandalyeler ve minik bir masa konulmuş. Bahçenin ön kısmında da bir yemek alanı planlanmış.

Balkonları gezdik: En güzel balkon dekorasyonu örnekleri

Bahçe, teras ve balkonları 5 yaratıcı fikir ile dinlence üssüne çeviriyoruz