Bahçe, teras ve balkonları 5 yaratıcı fikir ile dinlence üssüne çeviriyoruz

Son güncelleme:

Bu harika fikirlerle yaz boyunca ana yaşam alanımız olan; bahçe, teras ve balkonları, dinlenip rahatlayabileceğimiz bir vahaya dönüştürmek bizim elimizde… Çünkü sadece oturmak için değil, uzun saatler yayılmak, biraz uzanmak, bolca eğlenmek ve yaz havasını içimize çekmek için dışarıdayız…

KİLİMLER DIŞARIYA…

Zikzak desenli kilim, Eko Halı. Glam melamin tabak, vivas.com.tr

Yaz evinde olmazsa olmaz rengarenk kilimlerle dışarıda da güzel işlere imza atabilirsiniz. Mesela farklı boyutlarda birkaç renkli kilimi üst üste yerleştirip kullanın. Şezlong, hafif bir sehpa, sepet ve birkaç dekoratif obje ile güneşlenme alanınız hazır!

SEDİR YATAK

Fotoğraf, Emre Dörter

Bahçe ya da verandaya bir sedir yerleştirip üzerine tek kişilik şiltenizi koyun. Onu şık bir örtü, bol yastık ve bir cibinlikle tamamlayıp harika bir dinlenme alanına sahip olun. Saksılarda rengarenk çiçekler, minik bir sehpa ve bir kilim de ekleyin.

NATÜREL SEÇİMLER

Fotoğraf Dilara Cesur / @dilarashomee

Ahşap paletlerden sedirler, hasır örtücüler, rattan sandalyeler, bolca sepetler, bolca iri yapraklı bitki ve tüm bunlarla uyumlu doğal dokuma kilimler, çini seramikler, boho detaylar…

BALKONDA SAHİL HAVASI

Ürünler, Ikea.

Bu yaz bir sahil kasabasına tatile gidemiyorsak, biz de sahili balkona getiririz! Mavi ve beyaz eşlik eden kırmızılara; bir hamak üzerinde bolca yastık ve peştameller, şemsiye ve LED sarkıt aydınlatmalar eklemeyi unutmayın. Şemsiyeden sarkan ipleri ihtiyacınız olan gözlük, açacak, su matarası gibi eşyaları asmak için kullanabilirsiniz.

Balkonda sineklerden kurtulmak için ne yapılabilir? Sivrisinek kovucu 9 bitki