Balkonları gezdik: En güzel balkon dekorasyonu örnekleri

Alışkanlıklarımızın değiştirdiği pandemi süreci, tatil planlarımızı da gözden geçirmemize neden oldu. Biz de yazın gözde makanı balkonlarımıza tatil havası getirecek ilham dolu fikirleriyle keyifli ev ziyaretleri yaptık.

BALKONDA ETNİK YANSIMALAR

Aytun Yılmaz’ın Tokat’ta ağaçlar arasındaki evinin balkonunda başrolde beyaz bir kanepe yer alıyor. Beyazı ise rengarenk ve etnik desenli, işlemeli yastıklar tamamlıyor. Bu da balkonun havasını bir anda değiştiriyor. Renkli ferforje sandalyeler ise huş masa ile mekana ayrı bir şıklık katıyor. Fondaki yeşil ise her şeyi tamamlıyor.

Balkon dekorasyonu örneği 1
Koltuk ve masa Ikea, sandalyeler Castgarden Döküm, şemsiye Yargıcı Homeworks, kağıt bardak ve tabaklar Talking Tables, sepet yerel bir sepetçiden,çiçekler English Home ve Madame Coco, yastıklar yurtdışı seyahatinde Fas’tan alınmış. Fotoğraf @aytnuzngl

KIRMIZI VE BEYAZ SİYAH İLE BULUŞUNCA

Nilüfer Kutlu’nun kapalı balkonunda keyifli bir salon kurgusu yapılmış. Kırmızı, beyaz ve siyah renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı balkonda hem oturma hem de yemek alanı yer alıyor. Kırmızı renk ile enerjik bir hava yakalanmış. Kış aylarında da kullanım sağlanılması için elektrikli şömine de eklenmiş.

Fotoğraflar @niluferlenmek
Fotoğraflar @niluferlenmek
Balkonda sepetli bir dolap fazlalıkları saklamak için size kolaylık sağlayabilir.

NOSTALJİK & ROMANTİK BALKON

Hem nostaljik hem de romantik dokunuşların olduğu Neslihan Başoğlu’run balkonunda ilk göze çarpan eski bir dikiş makinesi. Saksılık olarak kullanılan makinenin üzerinde ise el işi örtüler yer alıyor. Nakışlı örtüler balkonun nostaljik havayı pekiştirirken seçilen renkler de verilmek istenen görünümü destekliyor.

Fotoğraflar @evimiinrenkleri

RENKLİ VE ÇİÇEKLİ BALKON DEKORASYONU

Balkonun en dikkat çeken özelliği bolca bitkinin olması. Burcu Akbıyık Çunkur rengarenk saksılara kaktüs ve çiçekler koymuş. Oturma alanının olduğu köşenin duvarına ise nazar boncukları ile renk katılmış. Gökkuşağı renklerini taşıyan kilim hareket katıyor.

Fotoğraf @grievimvekaktuslerim

BALKONDA TROPİK TATLAR

Sema Hanım botanik stildeki seçimleri ile harika köşeler yaratmış. Kaktüslü
tekstiller, yaprak şeklinde Amerikan servisler, bitki desen ve formlu aksesuar… Tüm bunlar balkonunuzda yağmur ormanları havası estirebilmeniz için yeterli.

BALKON DEKORASYONUNDA PASTEL DOKUNUŞLAR

Pastel tonların, romantik detayların ve beyazın ağırlıklı kullanıldığı terasta, sahibesi Meryem Başkurt ferforje bir yatak-kanepe ile oturma kısmını iki işlevli planlamış. Terasın üzeri güneş ve su geçirmez özel bir kumaşla kaplanmış. Yerdeki taşların üzeri çim halı ile kaplanarak bahçe havası yaratılmış. Bolca kullanılan yastık ve fener aydınlatmalar ise bu keyifli terasın şıklığını tamamlıyor.

Fotoğraflar @dekoratifbtk
Fotoğraflar @dekoratifbtk

AKDENİZ’İN RENKLERİ İLE BALKON DEKORASYONU

Mehtap Özkavak’ın balkonu Akdeniz’in renk ve dokularını taşıyor. Mekanda oturma, yeme ve keyif köşeleri düzenlenirken yaratıcı dönüşüm projelerine de yer verilmiş. Turkuazın aksesuarlar aracılığıyla kendini gösterdiği bu balkonun en dikkat çekici detaylarından biri de özenle yerleştirilmiş birbirinden güzel çiçekler. Bir köşeye de keyif ve minik şekerlemeler için bir salıncak asılmış. Duvarlar, çerçeve ve aynalarla süslenmiş.

Balkon dekorasyonu örneği
Fotoğraflar @yildizlidunya
Fotoğraflar @yildizlidunya

Balkon dekorasyonu fikirleri ile karantina günlerinin yıldızı balkonlar yenilensin