2022 renk paletini eve nasıl uyarlarsınız?

Son güncelleme:

Geleceğe yenilikçi ve iyimser bakabilmek için renklerden ilham almanın tam zamanı! Yüzümüzü doğaya dönüp tüm renklerle kucaklaşıyor, 2022’nin öne çıkanlarını ve mevsimin favori tonlarını keşfediyoruz.

2022 renk paletini

Geleceğe yenilikçi ama daha da önemlisi iyimser bir gözle ile bakmak için renklerden ilham almak mı? Psikoloji üzerindeki olumlu etkileri düşünülecek olursa cevap kesinlikle evet. Yaşadığımız dünyanın olumsuzlukları bir tarafa evlerimizde daha iyimser, rahatlatıcı, özgün hissettiren şeylere özlem duyduğumuz bu zaman diliminde 2022’nin renkleri de bize yardımcı oluyor. Yılın farklı zamanlarını, mevsimlerin değişken ruh hallerini ve en önemlisi de ışığı yansıtan dönemsel renk eğilimlerinin bu yılki ortak mottosu “umudu pekiştiren pozitif duygular ve mutluluk”… Yazın dışa dönük ve parlak, kışın içe dönük ve daha karamsar.. Mevsimlerin kendine özgü renklerinin olduğu her ne kadar doğru da olsa bu bakış açısı artık değişiyor. Her mevsim mutlu ve enerji dolu hissetmek için sezonun öne çıkan trendlerinden ilham alın ve bu yıl evinize daha çok renk katmaya hazırlanın.

benjaminmoore.com

2022’NİN ÖNE ÇIKANLARI

Yeni kavramların hayatımıza girdiği, değişim ve dönüşümün öne çıktığı bu yıl renkler de geleceğe umutla bakmayı, pozitif ve yaratıcı olmayı destekliyor. İşte sezonun öne çıkanlarından birkaçı…

TEREYAĞI SARISI

2022 renk paletini
Summer Sun+ Jazz White, Jotun.

2022’de normale dönüşü müjdeleyen daha parlak renklerin tadını çıkaracağız. Enerjiyi yükselten güneşli günleri kucaklayan cesur ama dengeli Fas sarısı mekanlara aşırıya kaçmadan parlaklığı enjekte ediyor. Mint yeşili, lacivert ve kırmızı tonları ile renge vurgu yapın.

KİRLİ BEYAZ

anniesloan.com

Zamansız renklerden beyazın bu rahatlatıcı tonu geçmişin nostaljiik mimarisini çağrıştırıyor. Doğal, dingin tonlardaki rengi her stille ve farklı renklerle kombinlemek mümkün.

GÖKYÜZÜ MAVİSİ

2022 renk paletini
Sonsuz Gökyüzü, Marshall.

Canlandırıcı ve tazeleyici olduğu kadar yatıştırıcı, neşeli ve güvenli bir sığınaktaymış gibi hissettiren bu ton yaşam alanlarına yeni bir soluk getiriyor. Çoğumuzun özgürlük ve doğaya dönüş özlemi çektiği bu dönemde grinin yerini alacak gibi.

BUĞULU YEŞİL

Hope 2022 renk koleksiyonu, Jotun.

Paletin en neşeli yeşili sık sık karantina yüzünden uzak kaldığımız sonsuz doğayı yansıtıyor. Evde konforu, refahlık ve ferahlık duygusunu teşvik etmek için mükemmel bir seçim.

TAŞ MAVİ

2022 renk paletini
Atlas, Bi’Boya

Yılın en trend renkleri kesinlikle mavinin ferahlatıcı tonları. Özünde indigo pigmenti buluna bu sıcak mavi tonunu kullanırken davetkar etkiyi artırmak için diğer sıcak tonlarla buluşturun.

RAHATLATICI KIRMIZI

furniturevillage.co.uk

Pembemsi kırmızı zengin ve coşkulu olduğu kadar mutluluk verici de. Kırmızının sakin Akdeniz ruhunu çağrıştıran pembemsi tonu sıcak ahşap dokular ve altın dokunuşlarla dinamik atmosferlere imza atıyor. Alternatif olarak, beyazla eşleştirerek dengeleyebilir, daha renkli bir paletle birleştirerek enerjik ve çağdaş bir etki bırakabilirsiniz.

2022 yılının trend rengi yeşili bitkilerle evinize taşıyın