evde yapılabilecek maske-tarifleri

Yüzü pürüzsüz yapan ve yüz sıkılaştıran maskeler: Evde yapılabilecek tarifler

Son güncelleme:

Yüzü pürüzsüz yapan ya da yüz ve gözenek sıkılaştıran evde yapılabilecek maskeler arıyorsanız, sizler için yapımı kolay yüz maskesi tariflerimiz var. Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, evde yapılabilecek, yüzü pürüzsüz hale getiren ve yüz sıkılaştırıcı maske tariflerini evimdergisi.com.tr okuyucuları için paylaştı.

İşte evde yapılabilecek yüz sıkılaştırıcı, gözenek sıkılaştırıcı ve yüzü pürüzsüz hale getiren maske tarifleri…

YÜZÜ PÜRÜZSÜZ YAPAN EVDE YAPILABİLECEK MASKE TARİFİ

MALZEMELER

  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

MASKE TARİFİ

Yulaf ezmesini sıcak suyun içinde birkaç dakika bekletin ve yumuşatın. Ardından yoğurt ekleyerek iyice karıştırın. Karışıma limon suyunu ekleyin. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

YÜZÜ PÜRÜZSÜZ YAPAN JELATİNLİ MASKE TARİFİ

Jelatinli ve salatalık suyu içeren maske tarifi için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 1 yemek kaşığı jelatin tozu
  • 2 yemek kaşığı yeşil çay
  • 2 yemek kaşığı salatalık suyu

MASKE TARİFİ

Bir bardak suyu 15 saniye kadar mikrodalgada ısıtın. Daha sonra içine jelatini ekleyin. Yeşil çayı ve salatalık suyunu karışıma ekleyin ve donmadan karıştırın. Daha sonrayüzünüze uygulayın.

Soyulabilen bir maske elde etmek için yüzünüzde 20 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bunu haftada bir yapın.

Jelatin cildin elastikiyetini artırırken salatalık, cildinizi gençleştiren ve nemlendirmeye yardımcı olan bir bileşen görevi görür. Yeşil çayın ise kızarıklığı ve iltihabı azaltan antioksidan etkileri vardır.

GÖZENEK SIKILAŞTIRICI YUMURTA AKI İLE MASKE TARİFİ

Yumurta akı maskesi olarak da araştırılan bu maske gözenek sıkılaştırıcı etkisi ile biliniyor. Gözenek sıkılaştırıcı yumurta akı maskesi için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Yumurta akını sarısından ayırdıktan sonra bir kaba alın. Daha sonra 1 yemek kaşığı kadar limon suyu ekleyin. Karışımı köpüklü hale gelene kadar iyice çırpın. Karışımı gözlere sürmekten kaçınarak temiz cildinize uygulayın ve 10 dakika kadar bekletin. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

YUMURTA AKININ CİLDE FAYDASI

Yumurta akı, gözenekleri küçültmek ve sıkılaştırmak için faydalıdır ve sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir. Ancak hiçbir zaman tek başına etkili olmayacağı için profesyonel cilt bakım ürünlerinden yardım alınmalıdır.

Aloe vera ile yapılan maskeler, faydaları ve uzmandan tarifler