Aloe vera ile yapılan maskeler
Aloe vera ile yapılan maskeler

Aloe vera ile yapılan maskeler, faydaları ve uzmandan tarifler

Son güncelleme:

Aloe vera ile yapılan maskeler nelerdir?, Aloe vera maskesi nasıl yapılır? Yüz için, saç için, siyah noktalar ve sivilce için aloe veralı maske tarifleri arıyorsanız, Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, aloe vera maskelerinin faydalarını ve maske tariflerini evimdergisi.com.tr okuyucuları için paylaştı.

ALOE VERA İLE YAPILAN MASKELER

  • Siyah noktalar için aloe vera maskesi
  • Sivilceler için aloe vera maskesi
  • Saç için aloe vera maskesi
  • Yüz için aloe vera maskesi

SAÇ İÇİN ALOE VERA MASKESİ TARİFİ

Aloe vera ile yapılan maskeler

-Saç için aloe vera maskesi tarifini, uygulanışını, ne kadar sürede tekrarlamak gerektiğini, saçta nasıl etki yarattığını anlatır mısınız? Bu maske ayrıca kimler için uygundur?

Nemlendirici özellikleri ve besleyici vitaminleri nedeniyle aloe vera, cildimiz için olduğu kadar kuru saçlarımızı tedavi etmekte de oldukça iyidir. Yapılan araştırmalar, aloe veranın saç derisindeki kuruluğu tedavi edip, kepek gidermeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Aloe vera saçı beslemeye ve güçlendirmeye yardımcı olabilecek C, E, B-12 vitaminleri içerir. Üstelik saç derisinde oluşan tahrişi ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olduğundan vazgeçilmez bir saç bakım bileşenidir. Aloe veralı içerikler yağlı saç, kırılgan, kuru veya hasar görmüş saçlar ve kıvırcık saçlar tarafından tercih edilebilir.

Hem kolay hem de etkili bir saç maskesi yapmak için aloe vera ve Hindistan cevizi yağını karıştırın. Hindistan cevizi yağı saçınıza güç ve parlaklık katacaktır. Banyo yapmadan 15 dakika önce karışımı saçınıza ve saç derinize masaj yaparak uygulayın ve bekleyin. Bu işlemi haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

YÜZ İÇİN ALOE VERA MASKESİ

Bal içerdiği antibakteriyel özellikleri ile cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmez bir bileşenidir. Cilt üzerindeki bakteriler ile savaşırken aynı zamanda cildi besler. Aloe vera ise cildinizdeki kuruluk, kaşıntı ve tahriş hissini hızlı bir şekilde yok eder. 

MALZEMELER

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı aloe vera

Bileşenleri karıştırdıktan sonra temiz cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

SİYAH NOKTALAR VE SİVİLCE İÇİN ALOE VERA MASKESİ TARİFLERİ

-Siyah noktalar için ya da sivilce için aloe veralı maskeler nasıl etki yaratır? Tarif verebilir misiniz? Ne kadar sürede tekrar uygulamak gerekir anlatır mısınız?

1 yemek kaşığı aloe verayı, ¼ fincan yeşil çay ile karıştırın. Yeşil çayı demleyin ve soğumaya bırakın, ardından akıcı bir macun elde etmek için içine aloe vera jeli ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze bir pamuk yardımı ile uygulayın ve ılık suyla durulamadan önce 20 dakika bekletin. Haftada 1-2 kez tekrarlayın.

ALOE VERA MASKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Aloe vera, cilt rahatsızlıkları için belki de en yaygın kullanılan bitkisel ilaçlardan biridir. Bitkinin içerisindeki jel yapılıbileşenin doğru kullanıldığında birçok faydası var. Aloe vera jeli cilt tarafından kolayca emilir ve yağlı ciltler için idealdir. Bununla birlikte, kuru ciltler de aloe verayı kullanabilirler.

Nem problemini gidermek için banyodan sonra uyguladığınız normal nemlendiricinizi aloe vera içeriği ile değiştirebilirsiniz. Farklı bileşenler ile desteklenerek güçlendirilmiş aloe veralı maskeler; egzama ile ilişkili kuru, kaşıntılı cildi hafifletmeye ve anti-enflamatuar etkileri nedeniyle akne formlarının tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Aloe Vera çiçeği nasıl yetişir? Bakımı ve çoğaltılmasında püf noktalara dikkat!