Yeni nesil çiçek fikirleri

Hepsi de çiçek tasarımcısı. Birisi, köklü bitkileri aranje ediyor. Öteki, duvar bahçeleri yaratıyor. Bir diğeri ise çiçekleri sıra dışı formlara sokuyor. Bu ay çiçeklere hayat verenlerin bahçesine konuk olduk ve küçük tüyolar aldık sizler için.

Bunu biliyor muydunuz?
Nemli ortam seven bitkiler için terrarium diye adlandırılan kaplar ideal olabilir. Terrarium mini sera anlamına geliyor. Terrariumların altlarında drenaj sağlayacak delikleri bulunmadığından wood chips denilen talaş türevi bir malzeme kullanabilirsiniz.

1. Petites Fleurs
Kalamış’ta küçük bir dükkan. Dükkanda daha önce görmediğimiz pek çok köklü bitki ve dünyanın pek çok yerinden getirilmiş renkli saksılar var. Sahibi Buket Hanım Kalamış’taki bu dükkanında uzun zamandır hobisi olan bahçe ve çiçekçiliği, bir sanata dönüştürüyor.

Terrarium gibi mini seralar bahçe ya da balkonda hem çiçekleriniz için uygun yaşam ortamını sağlar hem de dekoratif olarak çok şık durabilir.

Petites Fleurs’ün yaratıcı ambalajlarını biz çok sevdik.

Her obje aslında bir saksı olabilir.

Belki de hiç görmediğiniz saksı çiçeklerini
Petites Fleurs’de görebilirsiniz.

Egzotik meyvelerin kabuklarını saksı gibi kullanabilirsiniz!


İPUCU

Çiçek yetiştirmenin en önemli üç ayağı: Nasıl bir toprak kullandığınız, doğru zamanda budamanız ve yeterli miktarda besin vermeniz.

~
2. Humanbeings
Çevreye duyarlı bir ekip! Saksıları plastik şişe, eski gazete, metal kutulardan yapıyorlar. Gazeteden hamur yapıp, üzerlerini grafiklerle giydiriyor; ya da bunları yetenekli illüstratörlere emanet edip, birbirinden güzel çizimler yaptırıyorlar. Bu saksılarda, yurtdışından getirdikleri egzotik bitkiler ve meyvelerle adeta sanatsal aranjmanlar ortaya çıkıyor. Humanbeings, Galata’daki atölyelerinde çiçekten düşler yaratıyor.

Mevsiminde aranjmanlar, onlara yakıştırılan farklı sunum şekilleri. Hangisi sizin olsun istersiniz?

İPUCU
Tatile çıkarken saksı çiçeklerinin toprağına biraz perlit dökebilirsiniz. Perlit, su tuttuğu için bitkilerinizi susuzluğa karşı bir süre korur.

3. Marjinal Flowers
Marjinal Flowers’ın solmayan çiçekleri evde sıra dışı aranjmanlar sergilemekten hoşlananlar için ideal. Eternisation tekniği ile yapılan aranjmanlar, gerçek çiçek ve yaprakların mükemmel biçimde korunmasını sağlıyor. Bir-iki yıl bozulmayan aranjmanlar tasarruf için de büyük adım! 

4. Flowerbox
Bir tıkla ulaşabileceğiniz onlarca konsept! Ekolojik, ergonomik, estetik ve yenilikçi bir kimlik taşıyan Flowerbox, doğayı şehire, evlere ve apartmanlara getiriyor. Üstelik dikey olarak!

Duvarlarınıza yazı getirmek istiyorsanız, bu tasarımlara göz atabilirsiniz. Meyve ve sebze yetiştirmek hayal değil!

Duvarda ufak çaplı bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Çerçevelerde bu kez çiçekler sergileniyor.

Dikey çizgilerden hoşlanıyorsanız, tüpte aranje edilen çiçek tasarımlarına duvarlarınızda yer verebilirsiniz.

Flowerbox’ın City konseptinde yer alan bu aranjman
evde banyo kapısı için esprili bir seçim olabilir.

İPUCU
Stabilizasyon; bitki, çiçek ve ağaçların doğal yapılarını % 100 koruyor. Bu yöntem sayesinde, bitkiler esnekliklerini ve doğal tazeliklerini devam ettirerek 7 yıl bakıma ihtiyaç duymuyor.