öncesi-sonrası-masa
öncesi-sonrası-masa

Yemek odasında kuzeyli değişim! İşte videolu öncesi ve sonrası

Son güncelleme:

Aydınlık ama yeterince kullanışlı olmayan yemek odasında kuzeyin fonksiyonel ürünlerini farklı fikirlerle buluşturduk.

ÖNCESİ

Beyazın hakim olduğu yemek odası ilk bakışta aydınlık ve ferah olsa da, zamanla bu durum sıkıcı gelebilir. Mavi sandalyelerle renklendirmek istenen oda tümüyle beyaz ve aydınlık olduğundan renk farkı  yeterince algılanmıyor. Olduğundan geniş görünen beyaz duvara sadece çerçevelerle hareket kazandırmak da  pek mümkün değil. Geniş pencereler belki gündüz yeterince ışık sağlıyor ama akşamları masa üzerine asılacak bir aydınlatma lambadere göre çok daha işlevsel. Yemek masasını renkli şamdan ve mumlarla süslemek akıllıca.  Fakat aksesuarlar beyaz yüzeyde leke gibi algılanıyor.

Geniş bir yüzeyde beyaz boya ferahlık yaratır diye düşünülebilir. Ancak odanız bol ışık alıyorsa salt beyazı renklerle kırın ya da krem veya kırık beyaz gibi tonlara yönelin.

SONRASI

Venedik sarı sandalye, krem/naturel masa, yapay çiçekler, Tepe Home. Usk mavi sandalye, fil biblo, ahşap harfler, Mudo Concept. Opal siyah vazo, beyaz vazo, beyaz şamdan, seramik kuşlar, sarı vazo, kesme tahtası, Porland. Seramik kupalar, çam ağacı süs, Paşabahçe. Ersatta siyah şamdan, Valje kutu raf: sistemi, Valje ikili kutu raf sistemi, Sommar ekose masa örtüsü, Ikea. Siyah metal sarkıt, ipli sandalye minderi, Koçtaş. Moher battaniye, Zara Home.

– Yemek alanını beyazın yarattığı uçsuz bucaksız hissinden kurtarmak için duvarı İskandinav stilinin vazgeçilmezi antrasit gri tonunda boyadık. Ancak bu pencere duvarınız olmasın, ışığı karartır.

– Yemek masasını eski konumu yerine dikine döndürerek gri duvara paralel yerleştirmek mekanı daha geniş ama daha derlitoplu algılattı.

– Beyaz sandalyeleri parlak sarıya boyamak mavi olanları vurgulamak için de doğru bir uygulama oldu.

– Mekanları aydınlatan ve ferah gösteren düz beyaz, parlak ve geniş yüzeylerde monotonluk yaratır. Bu yüzden masa yüzeyinde ekose gibi sade ve küçük desenli bir masa örtüsü kullandık. Koyu renkte bir runner da olabilir.

– Gri duvarın rengini fazla kapatmayacak şekilde astığımız açık raf sistemleri depolama işlevini göreceği gibi dekoratif anlamda da mekanı tamamladı.

– Masa ortasına eskiye göre daha hacimli bir düzenleme yerleştirerek şık bir odak noktası yarattık. Bunun için farklı yükseklikte şamdanlarla vazoları kombinleyip çiçeklerle bir aranjman hazırladık. Endüstriyel stilde bir sarkıtla da dekorasyonu tamamladık. Aydınlatma rengi olarak siyah seçerseniz gri fonda fazla dikkat çekmeyecektir.

Çerçeve sergileme ve yenileme fikirleri: Çerçeve aynı, etki farklı

Öncesi ve sonrası fotoğraflarla en kötü ev dekorasyonu yenilemeleri