Yatak, yastık ve yorganlarda kullanılan dolgu malzemeleri çeşitleri

yatak dolgu malzemeleri
yatak dolgu malzemeleri

Gerek yatak gerekse yastık ve yorganlarda kullanılan dolgu malzemeleri seçimlerimizi etkiler. Peki dolgu malzemeleri çeşitleri nelerdir?

MİKROELYAF – MİKROJEL NEDİR? *

MİKROELYAF - MİKROJEL NEDİR?

Mikroelyaf-Mikrojel: Mikro elyaflar 3 denyelik kalınlığıyla yumuşacık bir uyku konforu sunar. Uygun şartlarda kolaylıkla yıkanabildiği gibi sağladığı yalıtım sayesinde ısı kaybını en aza indirerek, özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan sıcak uyku ortamını sağlar. Yapısından dolayı bakteri yaşamı için uygun ortam oluşturmaz. Bulutların üzerinde yumuşacık bir uyku sunan, en hijyenik yastık ve yorgan dolgu maddesidir.

KAZ TÜYÜ DOLGU ÖZELLİKLERİ *

Kaz tüyü

Kaz tüyü: Kaz tüyü doğal yapısı gereği, sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur, nemi ayarlar ve uyku için uygun bir atmosfer oluşturur. Kaz tüyünün sahip olduğu Higroskopi özelliği; kullanım sırasında ortamda oluşan fazla nemi bünyesinde hapsedip kullanılmadığı süreçte ortama geri verir.

PAMUK ÖZELLİKLERİ *

Pamuk: Pamuk, nem tutma, yumuşaklık ve serinlik özellikleriyle öne çıkar. Bilinen en eski dolgu malzemesidir. Serinlik hissiyatı oluşturan ve terlemeyi önlemeye yardımcı yapısı ile yaz ve bahar aylarında kullanım için ideal bir dolgu malzemesidir.

YÜN DOLGU ÖZELLİKLERİ *

yün nedir

Yün: Hayvansal kıl kökenli doğal bir elyaf türüdür. Vücut ısısını düzenler. Isıyı vücut için en güzel seviyede tutar ve böylece yazın serin-kışın sıcak tutar. Yün termo özelliğinden dolayı kesinlikle terletmez. Bakteri üremesini engeller.

BAMBU DOLGU ÖZELLİKLERİ *

bambu nedir

Bambu: Pamuktan 3 kat fazla su emme ve 4 kat hızlı kuruma özelliğiyle farklılaşan bir dolgu malzemesidir. Bu özelliği ile daha ferah bir hissiyat yaratarak yazlık kullanım için uygunluğunu pekiştirir. Yapısındaki Bambu-Kun maddesi bakteri gelişimini engelleyici özelliktedir. Serinlik hissiyatı oluşturan özellikleri ile yaz ve bahar aylarında kullanım için idealdir.

LATEKS NEDİR? *

lateks

Lateks: Kauçuk ağacının öz sütünden elde edilir. Talalay, uzun bir işlemle üretilen, standart latekse göre daha dayanıklı, daha esnek ve hava geçirgenliği daha fazla olan lateks çeşididir.

İPEK DOLGU ÖZELLİKLERİ *

ipek

İpek: Sağlıklı, organik ve doğaldır. İmalat sürecinde hiçbir kimyasal kullanılmaz. Terletmez ve içerisinde toz akarlarının barınmasına izin vermez.

Yatak odasına baza mı, yoksa karyola mı almalıyım? Artılar – eksiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EVDE DİKİŞLİ MASKE YAPIMI VİDEOLU

Evde maske nasıl yapılır? Evde kolay maske yapımı videolu tarif

acılı domates-sosu-tarifi

Acılı domates sosu nasıl yapılır? İşte pratik tarif