Yatağın altı nasıl temizlenir? Ne sıklıkla süpürülmeli?

Yatağın altı nasıl temizlenir ya da ne sıklıkla süpürülmelidir? sorusu sıklıkla akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. Yatağın altı oldukça fazla toz toplayan, kirli alanlardan biri. Bu nedenle sıklıkla temizlenmesi gerekiyor.

Black+Decker’ın global ürün müdürü Michael Barnett konu ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. İşte yatağın altı ne sıklıkla süpürülmeli ve nasıl süpürülmeli? sorularının yanıtları…

YATAĞIN ALTI NASIL TEMİZLENİR?

yatak-odası-dekorasyonu

Barnett’e göre bu görev için ideal araç, parlak LED ışıklı ve güçlü emiş özelliğine sahip kablosuz bir elektrikli süpürgedir.

“LED ışıklar, bir el fenerine ihtiyaç duymadan yatağın altındaki tüm kir, döküntü ve tozu görmenizi sağlar” diyor. Kablosuz elektrikli süpürge, ulaşılması zor köşelere kablolarla uğraşmadan girebileceğiniz anlamına gelir. Ve güçlü emiş, çok sayıda geçişi önler ve genel temizlik süresini kısaltır.”

YATAĞIN ALTI NE SIKLIKLA SÜPÜRÜLMELİ?

Yatağın altı haftada en aza bir kez süpürülmeli. Yatak altı temizleme programınız için döşeme, evcil hayvanlar, yaya trafiği ve daha pek çok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Haftada bir kez yatağın altını temizlemek ideal. Bu sayede saç, toz, kepek gibi kirlerin birikmesi önlenecektir.

Sürekli toz partikülleri solumak, astım gibi hastalıkları tetikler. Ne kadar iyi temizlik yaparsanız, uyurken bu partikülleri soluma olasılığınız da o kadar azalır.

Evinizdeki bilinmeyen tehlike: Ev Tozu!

Evde tozlanmayı önlemek için neler yapılabilir?