ev-turu cihangir

Videolu ev turu: Eklektik stilde döşenmiş bir Cihangir dairesindeyiz!

Cihangir’in yüksek tavanlı, tuğlalı evlerinden birine misafir oluyoruz. Farklı stillerin bir araya geldiği bu evde en dikkat çeken öğelerden biri de tercih edilen tablolar oluyor.

Hanzade Hanım, 84 m2’lik eklektik stilde döşenmiş evi ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Cihangir benim her zaman çok sevdiğim bir bölgeydi. Burası İstanbul’un tarihi dokusunu çok güzel yansıtıyor. Evlerin çoğunluğu yüksek tavanlı ve bu ev de öyle. Tuğla duvarlar ve bunların hepsi tarihi dokuyu yansıtıyor ve bunlar bu evi seçmemde en büyük etkenler oldu.”

EV TURU VİDEOSU

Eklektik stil gücünü kişisel zevklerden alarak şekillenir. Eklektizm birbirinden farklı kültürler ve dönemlerin yaratıcılıkla birleştiği alanları oluşturmaktadır. Kuralsız ve zamansız olarak seçilen dekorasyon öğeleri, bambaşka renkler, hiç olmaz dediğiniz dokularla ahenk yakaladığında tam da bu stile vurgu yapmış oluyoruz. Stilin muhteşem uyumunu bu evin her detayında hissediyoruz.

ESKİ VE YENİNİN UYUMU

Stilde eski ve yeninin uyumu göze çarpıyor. Örneğin sol tarafta klasik bir abajur tercih edilirken, sağ tarafta ultra modern bir sarkıt aydınlatma dikkat çekiyor.

Yine benzer şekilde yemek masası Hanzade Hanım’ın ailesinden yadigar ama onun yanında spor ve rahat bir koltuk tercih edilmiş.

Zemindeki el dokuması yün halının üzerinde bu güzel sehpa sergileniyor. Üzerinde ve kenarlarında metal işlemeler var.

Ev turu: Cihangir’de tasarımcı gözüyle dekore edilmiş evdeyiz