ev-gezmesi

Ev turu: Ümraniye’de sade, huzurlu ve akıllıca planlanmış 3+1 evdeyiz

İç Mimar Culiha Taşkın tarafından Zeynep Başak- Erhan Ermişoğlu çifti için dekore edilen bu ev, gerek renkleri gerek mekansal çözümleriyle sade ve huzurlu bir hayatın kapısını aralıyor. Bu ev, İstanbul Ümraniye’de sakin bir sitede yer alıyor.

Zeynep Hanım, aslen işletmeci kısa bir süre Riyad Büyükelçiliği’nde de çalışmış. Şimdilerde ise yoga hocalığı yapıyor. Erhan Bey, Elektronik Mühendisi. Üç ay gibi kısa bir zamanda tasarlanan evde sade ve huzurlu bir atmosfer ön plana çıkıyor.

Klasik-kır evi ve Uzakdoğu stillerinin ustalıkla harmanlandığı yaşam alanları çiftin seyahatlerinden de hatrı sayılır izler taşıyor. Üç oda bir salon evde, alan akıllıca planlanmış. Şömine, yemek odası ve oturma alanı yerleşimi konfor hissini pekiştiriyor. Evde kullanılan hemen hemen tüm aydınlatma, mobilya ve aynalar Culiha Taşkın’ın tasarımı. Kullanılan aksesuarların bir kısmı Mudo Concept, İkea ve Euroflora’dan, çoğunluğu ise seyahatlerden…

YEMEK ODASI

Yemek bölümü kır evi stilinin hakimiyetinde! Beyaz oyma detaylı sandalyeler oturma odasının modern ve konforlu atmosferine feminen bir görünüm katıyor. Daire formlu aynaların çizimi Culiha Hanım’a ait. Geometrik formlarıyla mekana hareket katıyor.

TEKSTİLLER

Evde kullanılan perdelik ve döşemelik kumaşların pek çoğu İstanbul Mefruşatçılar Çarşısı’ndan.

“Eşimin işi sebebiyle sık sık seyahat ediyoruz. Gittiğimiz o yerleri çok seviyoruz. Kendi evimizde oraları yansıtan objeler kullanmak çok hoşumuza gidiyor.”

OTURMA ODASI

Oturma odasındaki berjer ve L kanepeyi Culiha Hanım tasarlamış. Renklerde Zeynep Hanım’ın etkisi hissediliyor. Pastel ve açık tonların sakinleştirici etkisini tercih eden ev sahibesinin favori köşelerinden biri üç boyutlu şöminenin yer aldığı keyif köşesi. Çift burada keyifli şarap sohbetleri yapıyor kış aylarında. Şömine üzerinde yer alan develer, Suudi Arabistan’dan.

MUTFAK

Mutfakta hakim renk beyaz. Yemek masasının hemen önünde yer alan çiçekli puf mutfakta enerjiyi yükseltiyor. Depolama için çok sayıda raf ve dolap tasarlanmış. Mutfakta sıcak bir atmosfer yakalamak için duvarlarda Fransız stili bir duvar kağıdı kullanılmış.

BANYO

Camlı duşakabinin yer aldığı banyoda havadar bir atmosfer var. Ferforje raflı ünite İkea’dan.

YATAK ODASI

“Barbie’nin yatak odası” Zeynep Hanım böyle diyor kendi yatak odası için. Elbette pembe ve beyazı çok sevdiğinden… Bir ebeveyn banyosunun da yer aldığı bu odada dingin ama aynı zamanda çok şık bir etki elde edilmiş.

Yatak odasında Ege renkleriyle yaratıcı dönüşüm