Ulus’ta bir CEO’nun evindeyiz

Ulus’ta bir CEO’nun evindeyiz: Dekorasyonda eski ve yeninin uyumu

Son güncelleme:

Manifesto Grup Şirketleri’nin CEO’su Selin Bozkurt, Ulus’taki evinde sıcak, enerjik ve renkli bir yaşam alanına imza atmış.

Ulus’ta bir apartman dairesindeyiz. Ev sahibi Selin Bozkurt Hanım’ın bu eve taşınmasındaki en büyük sebep işine yakınlığı ve şehrin kalbinde olmasına rağmen doğayla iç içeliği olmuş:

“Evimin aşağısı Boğaz, yukarısı ise Akmerkez. Sıkça kullandığım iki noktanın ortasındayım. Tam bir deniz  aşığıyım. Evim yeşilliklerin arasından denizi ve Boğaz Köprüsü’nü görüyor. Özellikle akşamları köprünün ve etraftaki kutlamaların renkli ışıklarını seyretmek çok keyifli oluyor.”

Selin Hanım evini dekore ederken kendisine annesinin de katkısı olmuş. Evin dekorasyonunda bolca çiçek, çeşitli boylarda mumlar, sanat eserleri ve tablolar yer alıyor. Abajur antikacıdan alınmış, şapkası ise özel yaptırılmış, püskülleri İran’dan.

SALONDAKİ TABLO

Salondaki kanepe özellikle açık renkte seçilmiş. Bunun sebebi tam arkasındaki duvarda yer alan ve Selin Hanım’ın çok sevdiği tablo. Tablonun üzerinde Allah’ın isimlerinden “El-Hayy’ yazıyor.

Yemek masası ev sahibinin anneannesinden kalma, sandalyeler Moda’daki antika ikinci el eşyalar satan mağazadan alınıp yüzleri değiştirilmiş. Tek antika iskemle ise Çukurcuma’daki bir antikacıdan.

Salondaki piyanonun üzerinde İranlı ressam Mahmudi’nin bir tablosu yer alıyor. Ev sahibinin en büyük isteklerinden biri atölye ziyaretlerinde görüp beğendiği sanat eserlerini koleksiyonuna eklemek.

İLHAM KAYNAĞI SANAT

Evi döşerken Selin Hanım’ın ilham kaynağı sanat olmuş: “Etrafıma baktığımda her şeyin bir hikayesi var, doğanın bile… Benim için en güzel yöntem bunları adeta bir sanatçı gibi, içimden geldiği şekilde senkronize ederek uyum içerisinde birleştirmek… Bunun için enerjinin ve sevginin gücüne çok inanıyorum. Çünkü bulunduğunuz ortama kendi enerjinizi, sevginizi katıyorsunuz.”

Duvarlarda açık renk kullanılmış, çünkü ev sahibi duvarları değerli sanat eserleri ve altın varaklı tablolar ile renklendirmek istemiş. Ev genel itibariyle dişi bir havaya sahip. Pembe ve fuşya gibi tonlar zemin ve mobilyalarda kullanılan ahşabın kahverengi tonu ile bütünleştirilmiş. Böylece sıcak bir hava yaratılmış.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfakta beyaz ve kırmızı renk hakim. Kırmızı çiçekler ve mutfağa uygun tablolar da bu alanda yer alıyor. Davlumbazın üzerini dünyanın çeşitli ülkelerinden alınan magnet’ler süslüyor.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odasındaki klasik mobilyalar pirinç yatak başı ile kombinlenmiş. Odada renk olarak uçuk pembe ve beyaz kullanılmış. Mobilyalar antikacıdan alınmış. Aydınlatma ise Zara Home’dan.

GİYİNME ODASI

Giyinme odasını ev sahibi kendi çizmiş ve özel olarak yaptırmış. Açık raf sistemi olması sayesinde tüm giysiler, ayakkabılar ve çantalar rahatlıkla görülebiliyor.

MİSAFİR ODASI

Evin misafir odasındaki beyaz kanepe yastıklarla renklendirilmiş. Bu odadaki kanepe, sehpa, komodin ve aydınlatma Ikea’dan alınmış. Duvarda yine bir tablo yer alıyor.

Ulus’ta önce-sonra ev dekorasyonu: Ufak değişikliklerle salonun havası tazelendi