ufak değişikliklerle salonun havasını tazelemek önce sonra
ufak değişikliklerle salonun havasını tazelemek önce sonra

Ulus’ta önce-sonra ev dekorasyonu: Ufak değişikliklerle salonun havası tazelendi

Son güncelleme:

Ulus’taki evin salonu, ML Mimarlık Dekorasyon’un sahibi Yüksek Mimar Emel Balcı tarafından yapılan küçük ama etkili değişiklikler sayesinde bambaşka bir atmosfere sahip olmuş.

ÖNCESİ

SALONDA HIZLI DEĞİŞİM

Ev sahibi salonunda, konforundan, piyanosundan ve kitaplarından vazgeçmek istemediğini, özellikle küçük bir çalışma alanı istediğini belirtmiş. Yüksek Mimar Emel Balcı da çok sevdiği L koltuğu sabit tutmuş. Hem kitaplarını, hem de aksesuarları sergileyebileceği iki ünite tasarlamış.

Biri TV bölümünde ağırlıklı aksesuar sergilenecek, gizli ışıklandırmalı bir duvar ünitesi, diğeri ise çalışma masasını da içeren bir kitaplık ünitesi. Duvarları gri renge boyama ve özel tasarım mobilyaları beyaz lake yapma kararı almışlar ve bunları gizli ışıklarla bütünleştirmişler.

SONRASI

L koltuğu bütünleyecek yuvarlak bir mermer sehpa, konforun devamı için yine yuvarlak bir pufla tamamlanmış. Hamm Design’dan alınan tekli berjer ve Noce Home’a özel yaptırılan iki adet kahve sehpası da bu alana yerleştirilmiş.

Piyanonun yeri TV ünitesinin olduğu duvardan alınıp eskiden çalışma bölümü olarak kullanılan köşeye taşınmış.

ÖNCESİ

YEMEK BÖLÜMÜ YENİLENDİ

Yemek bölümünde; masa ve sandalyeler yenilenmiş. Ahşap dokusunun ağırlıklı kullanıldığı yemek bölümüne mimarın tasarımı, pirinç ayaklı kaplama büfe entegre edilmiş. Mudo Concept’in mevcut aynası, yatay kullanılarak büfe ile tamamlanmış.

Masa aydınlatması Atölye Başka’dan alınmış. Ev sahibinin sanat eserlerine özel bir ilgisi olduğundan Carre d’artistes Türkiye’den alınan tablolar kullanılmış. Mevcut perdeler değiştirilerek, mekanı olduğundan yüksek ve ferah gösterecek fonlar yaptırılmış.

SONRASI

Ev sahibesi, ML Mimarlık Dekorasyon ile instagram’da tanışıp iletişime geçmiş ve salonunu yenilemeleri için teslim etmiş.

ÖNCESİ

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU
Evim Dergisi 2019

Penceresiz bodrum katındaki bir yatak odası nasıl aydınlık göründü? Öncesi-sonrası