evde maske-yapımı videolu tarif
evde maske-yapımı

Ücretsiz maske dağıtımına yeni düzenleme: Maske nasıl alınır?

Daha önce ücretsiz maskelerin eczaneden alınacağı açıklanmış, yoğunluk nedeniyle düzenlemeye gidilerek başvuran herkese devlet tarafından teslim edileceği duyurulmuştu. Ancak maske dağıtımında yeniden düzenlemeye gidildi.

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMINA YENİ DÜZENLEME

Ücretsiz maske dağıtımı sırasında yaşanan yoğunluğun azaltılması için yapılan düzenlemeye göre, bir iş yerinde sigortalı olarak çalışan herkese maske kurum ya da iş yeri tarafından gönderilecek. Peki ücretsiz maske almak için neler yapılması gerekiyor?

İŞ YERİNDEN ÜCRETSİZ MASKE ALINACAK

İstanbul Eczacı Odasından yapılan açıklamada, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile yapılan görüşme sonucu düzenlemeye gidildiği ifade edildi.

Açıklamada, “Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız maskelerini, çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edeceklerdir.” denildi.

ECZANEDEN KİMLER MASKE ALAMAYACAK?

Bu kapsamda, İstanbul’daki eczanelerde 20 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük vatandaşlar ile söz konusu çalışanlara maske dağıtımı yapılmayacak.

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır? Sağlık Bakanlığı duyurdu

Evlere ücretsiz maske dağıtılacak, kimse maskesiz kalmayacak

Sağlık Bakanlığı maske yapımı videoları yayınladı: Dikişli ve dikişsiz maskeler