sağlık bakanlığı maske yapımı videolu tarif
sağlık bakanlığı maske yapımı videolu tarif

Sağlık Bakanlığı maske yapımı videoları yayınladı: Dikişli ve dikişsiz maskeler

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs salgınına karşı herkesin maske takması gerektiğini daha önce açıklamıştı. Eczanelerden dağıtılan ücretsiz maskelerin yanı sıra, evde kendiniz de maskenizi yapabilirsiniz.

Evim Dergisi olarak “Kağıt havludan pratik maske nasıl yapılır?“, “Evde maske nasıl dikilir?“, “Evde maske yapımı uzmanlardan videolu tarif” yazıları ile evde kolay maske yapımını anlatmıştık.

Sağlık Bakanlığı da “Dikişli bez maske nasıl yapılır?“, “Dikişsiz maske nasıl yapılır?” ve “Evde bez maske yapımı” konularında videolar yayınladı.

Sizler için Sağlık Bakanlığının maske yapımı videolarını bir araya getirdik. İşte evde maske yapımına ilişkin detaylı tarifler

SAĞLIK BAKANLIĞI TARİFİ: DİKİŞLİ BEZ MASKE NASIL YAPILIR?

Evde bez maske yapımı ? Dikişli bez maske nasıl yapılır? Bez maske kullanırken dikkat edilmesi gerekenler…

https://www.youtube.com/watch?v=ZJqOeKetFSE

SAĞLIK BAKANLIĞI TARİFİ: DİKİŞSİZ BEZ MASKE NASIL YAPILIR?

Kolay yöntemle bez maske yapımı ⏳ Dikişsiz bez maske nasıl yapılır? Bez maske kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

https://www.youtube.com/watch?v=-CQFH_tFmg4

SAĞLIK BAKANLIĞI TARİFİ: EVDE BEZ MASKE YAPIMI

Dikişli bez maske nasıl yapılır? Bez maske kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dikişsiz bez maske nasıl yapılır? Bez maske kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

https://www.youtube.com/watch?v=mLhmPS49CIw

Bez maske, 2 yaşın altındaki çocuklarda, solunum sıkıntısı yaşayanlarda, şuuru kapalı olanlarda ve maskeyi yardımsız çıkarıp takmada engeli bulunanlarda kullanılmamalıdır.

Maske nasıl kullanılır? Temizlenip tekrar kullanılabilir mi?

Evlere ücretsiz maske dağıtılacak, kimse maskesiz kalmayacak