Üç filmden ilham aldık, yemek odaları tasarladık: Sizin filminiz hangisi?

Son güncelleme:

Dünya sinema tarihinin kült filmleri arasında yer alan üç filmden yola çıktık. Her birinin yemek sahnesini yeniden canlandırarak o stili anlatan bir yemek odası ve sofra tasarladık.

HARRY SALLY İLE TANIŞINCA

1989 yılında çekilen ve tam anlamıyla 90’ların havasını bulabileceğiniz filmin baş rolünde Meg Ryan ve Billy Crystal var. Romantik komedi filmlerinin yeniden doğuşunu da simgelemekte olan bu film aslında 90’lar boyunca yayınlanan diğer komedi filmlerinin de bir özeti niteliğinde. Paralel biçimde yemek sahnemizde romantik bir stil hakim. Pastel tonlar çiçek desenleriyle buluşup Harry ile Sally’nin yemek masasını sembolize ediyor.

  1. Cupcake standına çiçek yerleştirerek onu vazo gibi de kullanabilirsiniz.
  2. Peçetelerinize birer dal çiçek iliştirebilirsiniz.

TİTANİK

James Cameron’ın senaristlik ve yönetmenliğini yaptığı, 1997 yılı Amerikan yapımı bu filmi herhalde bilmeyen çok azdır. Romantik bir trajedidir. Filmin başrollerini geminin felaketle sonuçlanan ilk seyahati sırasında aşık olan, farklı toplumsal sınıflara mensup iki genci canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşıyor. Hatırlayacağınız üzere yemek sahnesi filmde, geminin son derece şık balo salonunda geçiyor. Benzer bir etkiyi elde etmeye çalıştık.

Filme gönderme olması için kağıttan gemiler yapıp üzerlerine konuklarınızın isimlerini yazabilirsiniz. Böylece hem esprili hem de işlevsel bir isimlik yapmış olursunuz.

007 JAMES BOND

1962’den itibaren hayatımıza giren 007 Ajan James Bond son derece tehlikeli ve maskülen bir kahramandır. Karaktere adını İngiltere’nin Oxford Caddesi üzerindeki James ve Bond sokakları verir. 2015’te gösterime girecek olan Spectre ile birlikte toplamda 24 seri Bond filmi bugüne dek çekilmiş olacak. Bond karakterine uygun bir şekilde biz de maskülen bir ruh taşıyan ceviz ve krom malzemeleri retro ve sivri hatlı tasarımlar; metalik gri ve siyah gibi şehirli ve koyu tonlarla kombinledik.

Siyah kumaşlardan papyon yaparak peçete halkası gibi kullanabilirsiniz. Bu sofranıza maskülen ve sıra dışı bir hava verecektir.

Dekorasyonu ile dikkat çeken en iyi filmler: Size ilham verecek!

Soframızın şifa kaynakları: Mutfak otları