Üç farklı evden, üç farklı keyif ve kaçış köşesi

Son güncelleme:

Biraz durup dinlenmek için hepimizin evlerimizde “kaçış köşeleri” vardır. Biz de üç isimden en sevdikleri kışlık keyif ve konfor köşelerini bizimle paylaşmalarını istedik. İçimizi ısıtan bu mekanlar size de ilham verebilir.

BU SALON HER MEVSİM FARKLI RENK

EVREN DEMİR (@bohomine) Her mevsim başka bir renge bürünen bu sevimli salon, bu kış bolca yastık, suni kürk ve battaniyelerle sıcacık bir ortama sahip olmuş. Cam kenarlarına banklar yerleştirilerek üzerine yumuşak bir post konulmuş ve keyifli bir oturma köşesi yaratılmış. Böylece soğuk havada elinizde kahvenizle kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmeniz için gereken her şey düşünülmüş.

Mumlar, minik çam ağaçları ve biblolar ise bu güzel ambiyansın en güzel tamamlayıcıları.

BABAAANNEDEN KALMA EVDE YAŞANMIŞLIKLAR KAYBOLMADI

NİL HEKİMOĞLU (@nil_evi) Nil Hanım Çanakkale Gülpınar’daki babaannesinden kalma bu evi yaşanmışlıklarını kaybetmeden modernize etmeye çalışmış. Eskiden kalan eşyalar yenileri ile buluşarak nostaljik bir hava yaratılmış. Nil Hanım’a yine babaannesinden kalan delik işler, gerek perde olarak gerekse örtü olarak farklı yerlerde kullanılmış. Kenarda yanan soba, çaydanlıktaki ıhlamur ve kestaneler Nil Hanım’a çocukluğunun o keyifli kış gecelerini anımsatıyormuş.

İYİ FİKİR: Aile büyüklerimizin çeyiz sandıklarında yer alan delik iş takımlar zamansız parçalar. Onları perde, örtü veya kırlent kenarı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

DUBLEKS EVİN ÇATI KATINDA KEYİFLİ BİR KIŞ KÖŞESİ

ŞİRİN KORKUT (@sshiriche) Şirin Hanım dubleks evinin çatı katında oldukça keyifli bir kış köşesi hazırlamış. Ahşap eğimli tavanı ile dağ evlerini anımsatan bu odada sıcaklığı daha da artırmak için döküm bir soba kullanılmış. Ahşap sallanan bir sandalye, minik bir sehpa, odunların konulduğu bir sepet, yastıklar ve örtülerle bu keyifli kaçış köşesi tamamlanmış. Sobanın üzerinde fokurdayan çay ise hiç şüphesiz soğuk günlerin en güzel iç ısıtanlarından biri.

İYİ FİKİR: Çocukluk anılarımızı canlandıran en güzel detaylardan biri de soba. Evinizde bu nostaljiyi yaşatmak isterseniz elektrikli bir model tercih edebilirsiniz.

4 farklı keyif köşesi örneği ile kendi köşenizi hazırlayın