Throw kullanmanın yolları nelerdir? Bulunduğu alanı güzelleştiriyor

Son güncelleme:

Soğuk havalarda bir throw, yaşam alanlarınızın en favori aksesuarı haline gelebilir. Koltuk şalı adıyla da bilinen throw pek çok evde kullanılıyor. Sezona ait renk ve desenleri dekorasyona dahil etmenin en şık yolu yumuşacık koltuk şallarından bir tane edinmek. Üstelik çok da kullanışlılar…

  • Eski nevresimleri veya kanepeyi canlandırmanın en pratik yolu üzerine çarpıcı renkte bir koltuk şalı ya da battaniye atmak. Modern bir etki için yatağın tek köşesinden aşağıda doğru sarkıtın.
  • Nötr tonlarda ya da beyaz kanepeyi hareketlendirmek için örtüyü bir koluna düzgünce katlayarak yerleştirin. Daha etkili bir görünüm için kanepeyi, stilinize uygun koltuk şalını sırt veya oturma minderlerine sıkıştırarak tamamen kaplayın.
  • Koltuk şalını sık kullanmıyorsanız dekoratif bir askıya ya da merdiven tırabzanlarına asarak sergileyin. Böylece örtünüz düzenli kalır ve stil katmaya devam eder.
  • Bol doku kullanmayı ve yarattığı zengin havayı seviyorsanız birkaç ince battaniye ya da koltuk şalının farklı seçeneklerini karıştırıp, eşleştirebilir ve kanepeye hepsini aynı anda yerleştirebilirsiniz.

KOLTUK ÜZERİNE

1. Koltuğunuzun döşemesini throw’unuzu bir çizgi gibi koltuğunuzun üzerine sererek farklılaştırabilirsiniz. Throw’u dar ve uzun bir şekilde katlayın. Koltuğunuzun tam ortasından asın ve sırt ile oturma bölümü arasındaki boşluğa hareket etmemesi için iyice sıkıştırın. Böylece, koltuğunuzun döşemesine farklı bir dokunuş katmış olursunuz.

DUVARA

2. Bir throw’dan sanat eseri yaratmaya ne dersiniz? Salonunuzda kanepenizin arkasındaki duvara asmayı deneyin. Hatta isterseniz bir çerçeve içine alıp öyle de asabilirsiniz. Sıcaklık katan, şık bir tabloya sahip olabilirsiniz.

YASTIĞA

3. Yumuşak ve sımsıcak bir görünüm yakalamak için örgü throw’unuzla yastığınızı kaplayabilirsiniz. Bu iş için kışlık şal ya da atkınızı da kullanmanız mümkün. Hoşluk katmak için kenarlarını bir broş ile de tutturabilirsiniz.

KANEPEYE

4. Throw’dan bir çırpıda kanepenize bir örtü yapabilirsiniz. Bunun için tüm kanepenizi kaplayabilecek büyüklükte bir örtüye sahip olmanız yeterli. Kanepenin üzerine yayın, kenarları düzgünce içeriye sokun. Kaplandı bile!

YATAK ÖRTÜSÜNE

5. Açık renklerdeki bir yatak örtüsüne canlılık katmak için üzerine parlak renklerde bir throw atabilirsiniz. Genellikle ayak ucuna doğru konulan throw’u yastıklara yakın bir alanda kullanarak farklı bir kullanım şekline imza atmış olabilirsiniz.

YATAK BAŞINA

6. Size özel, sıcak atmosfer yaratan bir yatak başı istiyorsanız throw ile kaplayabilirsiniz. Desenli ve renkli olanlarını özellikle kullanın. Hatta yaz aylarında aynı yer için throw yerine çizgili bir plaj havlusunu bile kullanmayı düşünebilirsiniz.

Akdeniz’in iki yakasından iki stil: Fas ve Toskana stili özellikleri