eski tepsiden notluk
eski tepsiden notluk

Tepsiden notluk yapımı

Son güncelleme:

Tepsiden notluk nasıl yapılır? Evinizdeki eski tepsiyi kullanışlı bir hale getirmek ister miydiniz? Eski bir tepsiden yapabileceğiniz bu pratik notluk hem şık hem de fonksiyonel.

MALZEMELER

  • Dekoratif kenarlı metal bir tepsi
  • Akrilik boya ve mat vernik
  • Orta kalınlıkta fırçalar
  • Zımpara
  • Orta kalınlıkta kurdele
  • İnce koli bandı.

TEPSİDEN NOTLUK NASIL YAPILIR?

  1. Tepsiyi su zımparasıyla iyice zımparalayın, ön ve arka yüzeyini temizleyerek pürüzsüz bir yüzey elde edin.
  2. Pembe boya ile tepsinin her tarafını iki kat boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra boyayı sabitlemek için ince bir kat mat vernik sıkın ve kurumaya bırakın.
  3. Asacağınız yüksekliği belirledikten sonra kurdelenin uzunluğunu ayarlayın ve kesip iki ucunu düğümleyin. Kurdeleyi düğüm kısımları açıkta kalacak şekilde ve tepsinin arka kısmında ayarladığınız yükseklikte yapıştırın.
  4. Tepsiye çiçekler, dekoratif objeler vekartpostalları renkli magnetler ile tutturun. Annenize kutlama notunuzu yazarak armağan edin.

KENDİN YAP TARİFLERİ EVİM’DE

Evinizde kullanmadığınız eşyaları değerlendirerek kullanışlı hale getirmek isterseniz “Kendin Yap” sayfamızda sizler için onlarca örnek var!

ETAMİN HAVLU PEÇETE BARDAK ALTLIĞI YAPILIŞI

Etamin örnekleri ve havlu, peçete, bardak altlığı yapımı tariflerine aşağıdaki kendin yap tarifimizden ulaşabilirsiniz. Etamin tariflerimizle şık kutular, peçeteler ve havlular üretebilir, evinizi süsleyebilirsiniz.

ESKİ SANDALYEDEN SALLANIR SANDALYE NASIL YAPILIR?

Eski sandalyelerinizi atmadan önce bir kez daha düşünün. Sizler için mükemmel bir tarifimiz var. Eski sandalyelerinizi sallanır sandalyeye çevirebilir, hem şık hem de konforlu sallanan sandalyeler üretebilirsiniz.

MAKROME İPİ İLE KENDİN YAP TARİFLERİ

Makrome ipi ile yapılabilecek dekoratif eşyaların tariflerini sizler için bir araya getirdik. Çeşit çeşit makrome tarifine, videosuna ve tüm detaylara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.