Temizlik uzmanından örümcekleri evinizden uzak tutacak üç tüyo

Bir temizlik gurusu, tüyler ürpertici sürüngenleri evinizden uzak tutmak için üç kolay tüyo anlattı. Norfolk’tan Anna Louisa, evinizin örümceklerden arınmasını ve olağanüstü kokmasını sağlayacak basit püf noktaları Instagram’da paylaştı.

Şu anda 320.000’den fazla beğeni alan videoda Anna, böcekleri uzak tutmak için çeşitli yöntemler deneyen ve test eden ‘görevli bir kadın’ olduğunu söyledi. Tüyolarının ana hatlarını çizen temizlik gurusu, takipçilerine ilk önce evin giriş noktalarıyla ilgilenmelerini tavsiye etti.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Evde örümcek neden olur? Örümcek olmaması için yapılacaklar

1- NANE YA DA ÇAY AĞACI YAĞI

Anne, takipçilerine bir bardak suyu 5 ila 10 damla nane veya çay, çay ağacı yağı ile karıştırmaları talimatını verdi.

Bu karışım daha sonra bir sprey şişesine dökülmeli ve pencerelerinize ve kapılarınıza püskürtülmelidir.

Anna, bu etkili yöntemin örümcekleri caydıracağını çünkü örümceklerin ‘bu yağların her ikisinin de kokusundan hoşlanmadıklarını’ açıkladı.

2- PASPAS KOVALARINA PORTAKAL YAĞI

Eğitimde 3,2 milyon takipçisine paspas kovalarına portakal yağı da eklemelerini söyledi.

Anna’ya göre, 15 ila 20 damla koku eklemek sadece zeminlerinizin harika kokmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda ürpertici sürüngenleri de caydırıyor.

Şöyle devam etti: ‘Nane ve çay ağacı gibi çok baskın değil, dolayısıyla zeminleriniz gibi daha geniş yüzeyler için mükemmel.’

3- TARÇIN ÇUBUKLARI

Anna’nın yaratıkları savuşturmak için verdiği son tavsiye, evinizin etrafına tarçın çubukları dağıtmaktı.

Temizlik fanatiği, örümceklerin de tarçın kokusuna pek düşkün olmadıklarını belirterek şunları söyledi: ‘Komodinin üzerine bir tane fırlattım.’

‘Bunu atkestaneleriyle de yapabilirsiniz ama ben yürümeye başlayan çocuğum için tehlikeli olacağından bunu yapmamayı seçtim’ diye açıkladı. 

Ancak Anna, evcil hayvan sahiplerinin, tüylü arkadaşları için risk oluşturma ihtimaline karşı, evde esansiyel yağları kullanmadan önce her zaman araştırma yapmalarını öneren bir tavsiye niteliğinde uyarıda bulundu. 

Dantel böceği neden olur? Nasıl uzaklaştırılır?

Pirinç içindeki siyah böcekler nedir? Pirinç bitinden kurtulma yolları