Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve örnekleri: Ferah hissettiren 10 ipucu

Son güncelleme:

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve örnekleri mi arıyorsunuz? Bir stüdyo dairede yaşamak, yatak odası, mutfak, oturma odası, ofis ve muhtemelen daha fazlasını tek bir alana sığdırmak anlamına geliyor. Ancak bu durum gözünüzü korkutmasın. Doğru dekorasyon ve uygun mobilya seçimi ile stüdyo daireyi geniş ve ferah hissettirecek şekle getirmek mümkün. Sizler için stüdyo daire dekorasyon fikirlerini ve örneklerini bir araya getirdik.

STÜDYO DAİRE DEKORASYON FİKİRLERİ VE ÖRNEKLERİ

Küçük bir alanın sizi, aslında çok fazla zaman geçirmek isteyeceğiniz rahat ve şık bir ev yaratmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Aşağıdaki 10 stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve ipuçları, yalnızca dar alanda yaşamayı kolaylaştırmayacak, aynı zamanda şık görünecek. 

Stüdyo daireyi geniş ve ferah gösteren bu örneklerden ilham alın ve minicik meskeninizi bir saraya dönüştürmeye hazırlanın.

CAM BÖLME OLUŞTURUN

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve örnekleri
Fantastıc Frank

Odanın yalnızca bir bölümü pencereli ise (ve mahremiyet sorun değilse), cam panel deneyin — bir alana yeterli görsel ayrım sağlarken yine de bol miktarda ışığın geçmesine izin verir.

BİR TABLO ASIN

Ngoc Minh Ngo

İç mimar Max Sinsteden, tavandan tabana bir perde asarak ve ardından onu daha da ayırt etmek için “havada duruyor gibi görünen” bir tabloyu asarak uyku alanını stüdyo dairenin geri kalanından ayrı hissettirdi.

Sinsteden, “Ön kapıdan bakınca bir yatak görmekten nefret ediyorum, bu yüzden o alanı bölmek için bir perde kullandım. Kapattığınızda, dürüst olmak gerekirse Paris’te bir oteldeymişsiniz gibi hissediyorsunuz” diyor.

PORTATİF BÖLME KULLANIN

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve örnekleri
Thomas Loof

Kalıcı bir bölme inşa edemiyorsanız, taşınabilir portatif bölme alın. Böylece alanları istediğiniz zaman bölebilir, kolayca kaldırabilirsiniz.

DUVAR BOYASINI TEK RENK KULLANIN

FOTOĞRAF: Tessa Neustadt TASARIM: Leanne Ford Interiors

Tek renk ve açık bir ton kullanmak alanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterir. Uzmanlara göre stüdyo daire dekorasyonu için en iyi seçenek açık renk ve tek renk kullanımıdır.

YATAĞI GİZLEYİN

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve örnekleri
Fantastıc Frank

Stüdyo daireniz hem küçük bir oturma alanının hem de yatağın sığamayacağı kadar küçükse, bir saklanabilir tekerlekli yatak düşünün. Görseldeki bu alanda, yatak ahşap platformun içine saklanıyor, böylece yatak yerine oturacak bir yer oluşuyor.

KAPI YERİNE PERDE KULLANIN

FOTOĞRAF: Max Kim Bee TASARIM: Leanne Ford Interiors

Sürgülü bir kapı takmak çok fazla yer kaplar, bu nedenle yatağın etrafında mahremiyet sağlamak için bir perde asın. Daha ince bir kumaş, ışığın geçirgenliğini de arttırır.

DEPOLAMA İÇİN AÇIK RAFLAR KULLANIN

Fantastıc Frank

Açık raflar, alanınızı kullanmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda ışığı kesmediği için daha aydınlık ve ferah hissettirir.

MEVCUT TÜM ALANI DEĞERLENDİRİN

Mikael Axelsson

Yatağın altında saklama alanı oluşturun. Bir yatak eteği, depolama alanını gözden uzak tutar ve bunun gibi endüstriyel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

ASMA KAT

Jockeono

Eğer tavanınız yeterince yüksekse asma kat oluşturarak yatak alanınızı yukarı taşıyabilirsiniz. Görseldeki gibi merdiven alanlarını da depolama olarak kullanabilirsiniz.

FONKSİYONEL MOBİLYALAR KULLANIN

Paul Raeside

Birden fazla göreve hizmet eden mobilyalar, stüdyo daireler için büyük cankurtaranlardır. Görseldeki gibi bir köşe, misafiriniz olduğunda takılmak için harika bir yerdir, ancak evden çalışırken veya yemek yemek istediğinizde de kullanabilirsiniz.

Küçük bir ev ya da stüdyo daire nasıl daha büyük görünür? Uzmanlardan yanıtlar