Sonbaharda iç ve dış mekanlar için öne çıkan mobilya trendleri

Son güncelleme:

Sıcak havalardan bu kadar bunalmışken bizlere adeta çölde bir vaha gibi gelecek olan sonbahar mevsimi tüm ihtişamıyla yaklaşıyor ve içimizi sevinçle kaplıyor. Eylül ayının hafif esintili akşamlarında ferahlarken yazın yorucu etkilerini de üzerimizden atarak dingin ve huzur verici yepyeni bir sezona giriyoruz.

Sonbahar sezonu modadan yeme içmeye birçok alanda tercihleri etkilerken doğal olarak iç ve dış mekan mobilya seçimlerinde de kendini gösteriyor. Siz de evinize ve bahçelerinize şık, rahat ve modern bir görünüm kazandırmak isterseniz Siesta Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar’ın sonbahar mobilya trendlerine dair açıklamalarını inceleyebilirsiniz. 

ENERJİ VEREN TASARIMLAR

Pandemi etkisini hala sürdürürken hayatımıza kattığı minimalizm etkileri devam ediyor. Bu süreçte adeta sığınağımız haline gelen evlerimiz en fazla vakit geçirdiğimiz yerler olma özelliği taşıyor. Evlerimizde de göz yormayan, işlevsel ve varlıklarıyla bize enerji veren tasarımlar ön plana çıkıyor.

Konfora olan yönelim bu sonbaharda kendini fazlasıyla gösteriyor. Renklerin zıtlığı, hasır detaylar, farklı işleve sahip tasarımlar dikkat çekiyor. Rengarenk taburelerden masa ve sandalyelere birçok iç ve dış mekan mobilyası sonbaharda da evlerimizi renklendirerek keyifli vakit geçirmemize yardımcı oluyor. 

Sonbaharda iç ve dış mekanlar

Pek çok alanda olduğu gibi sürdürülebilirlik konusu mobilyalarda da kendini gösteriyor. 2022 sonbaharı üreticilerin ve tüketicilerin kendilerini bu alanda daha da geliştirdikleri ve sorumlu davranışlar sergiledikleri bir sezon olacak.

ORGANİK VE DOĞAL ÜRÜNLER

Ahşap, mermer, pamuk, keten gibi organik ve doğal malzeme kullanımı, mobilyada popülerlik kazanan elementlerden sadece birkaçı. Üretiminde bu malzemelerin kullanıldığı mobilyalar evinizi ve bahçelerinize rahatlık ve huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak. 

Sonbaharda iç ve dış mekanlar

MOBİLYADA SONBAHAR RENKLERİ

Sonbaharda mobilya tercihlerinde en öne çıkan renkler ise mavi, yeşil, sarı, pembe, gri, kahverengi, kırmızı, bej ve beyaz oluyor. Dış mekan mobilyaları trendlerinde 2022 sonbaharında da yine fonksiyon, dayanıklı ve kolay temizlenebilen ürünler ön planda olacak diyebiliriz.

Siesta Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Işıldar’ın yorumlarına göre 2022 sonbahar trendlerinde tüm dış mekan mobilyalarında olduğu gibi iç mekan trendlerinde de şık ve sade tasarımlar ön planda olurken hayatımızı kolaylaştıran, huzurlu ve keyifli vakit geçirmeye yardımcı ürünler tercih edilecek.

2022 bahçe mobilyaları trendleri ve bahçe mobilyası seçerken dikkat edilmesi gerekenler