sevgililer günü hediye
sevgililer günü hediye

Sevgililer Günü hediyeleri kendin yap – Kalpten bir fon

Sevgililer Günü için sevdiğinize büyük bir sürpriz hazırlamaya ne dersiniz? Büyük olsa da hazırlaması çok kolay ve çok da ucuz olan bu öneri ile düzenlediğiniz romantik ortam için harika bir arka fon oluşturabilirsiniz.  

MALZEMELER

  • Kümes teli (1 m en, 2 m boy)
  • 3 tahta parçası (1 tanesi 1 m, 2 tanesi 2 m uzunluğunda)
  • Sprey boya
  • Çekiç
  • Çivi
  • Kırmızı kağıt mendiller
  • Zımba tabancası

SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HEDİYE NASIL YAPILIR?

– Teli ve tahtaları sprey boya ile boyayarak işe başlayın. Arka tarafları duvara dayanacağı için sadece ön yüzleri boyamanız yeterli.

– İki uzun tahta parçasını yere paralel olacak şekilde koyduktan sonra üst kısmına kısa tahtayı çivileyin. Böylelikle tahtadan kemerinizi hazırlamış olacaksınız. 

– Kümes telini açın ve düzgün hale getirin. Tahtaların boyanmamış tarafından teli zımba tabancası ile tutturmaya başlayın. Her 5 cm’de bir zımbalamaya çalışın, zımbalarken telin düzgün ve gergin olmasına dikkat edin.

– Zımbalama işlemi bitince tahta kemeri duvara dayayın ya da sabitleyin ve kalbinizi oluşturmak için hazırlanın.

– Peçeteyi elinize alın ve bir elinizle orta kısmından tutarak hafif sivriltin. Bu sivri kısımları tellerin arasından sokarak peçeteleri yerleştirin.

– Öncelikle kalbin kenarlarını ve orta kısmını belirleyip, peçeteleri yerleştirin. Ardından tüm kalbi bu şekilde doldurun.

Fotoğraflar: Design Love Fest

SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HEDİYE FİKİRLERİ VE KENDİN YAP TARİFLERİ

Sevgililer Günü için hediye önerileri, pratik fikirler, dekorasyon önerileri ve daha pek çok romantik örnek için aşağıdaki yazılarımızı inceleyebilir, “Dekorasyon” sayfamıza göz atabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/sevgililer-gunu-yaklasiyor/