Sert kimyasallar içermeyen bu üç bileşenli ev yapımı karışımla mutfağınızı nasıl parlak ve yağsız tutabilirsiniz?

Son güncelleme:

Bir temizlik gurusu, mutfaktaki kir ve yağdan kurtulmak için üç bileşenli bir temizleyici için kullanışlı tarifini paylaştı. İnternette Mama Mila adıyıyla bilinen Chantel Mila, mutfağını pırıl pırıl hale getirmek ve yağı ortadan kaldırmak için sirke, su ve limon suyu karışımı kullanıyor. Melbourne’lu iki çocuk annesi, bu karışımı tezgahlarında, sobasında, su sıçramalarında ve hatta yüksek dolaplarında bir paspasla kullanıyor.

Popüler sosyal medya kanallarında paylaştığı  bir videoda , mutfağı yağsız ve parlak tutmak için derin bir temizlik sırasında bu tarifi kullanacağını söyledi.

ÜÇ BİLEŞENLİ EV YAPIMI TEMİZLİK KARIŞIMI

@mama_mila_

Leave your kitchen grease-free + shining ✨ save this DIY for your next deep clean 📌 Mix: – 1/2 cup warm water – 1/4 cup white vinegar – 1/4 cup lemon juice The vinegar + lemon helps cut through grease on your stovetop, splashback and cabinetry! The lemon leaves your kitchen smelling so fresh 🍋 always patch test as this mix may not be suitable for all surfaces x #kitchencleaner #degreaser #stovetopcleaning #cleaninghacks #mamamilastips #cleaningtips

♬ gold digger x macarena – guymusic

Chantel, bir sprey şişesinde yarım bardak ılık su ile çeyrek bardak beyaz sirke ve limon suyunu karıştırıyor.

Sirke temizlikte neden bu kadar iyi? İşte araştırma sonuçları