Sarıyer’de 6+1 bahçeli bir evdeyiz

Bugün sizlerle Sarıyer’de yer alan, yaklaşık 240 metrekarelik bir eve konuk oluyoruz. Selen ve Murat Işıklı çiftinin evleri ferahlığı ve bahçesi ile şehir içinde kalabalıktan bir kaçış fırsatı sunuyor.

Evin sahipleri Selen ve Murat Işıklı’da bizimle beraberler. Selen Hanım kendisinden şu şekilde bahsediyor:

“Ben Tıp Fakültesi mezunuyum. Pediatri anabilim dalında Asistan Hekim olarak çalışıyorum. Eşim endüstri mühendisi ve o da özel bir şirkette çalışıyor. “

Artık yavaş yavaş insanlar da biraz daha şehirden uzak ortamlara kaçmak istiyor. Bu evin en büyük avantajı, şehre oldukça yakın ama şehirde değilmiş gibi. Çünkü çok geniş bir bahçe var bu evi tercih etme sebeplerinden biri bu bahçe olmuş.

Selen Hanım “Ben her zaman Bahçeli bir evde büyüdüm. Ailemle yaşadığım dönemde de, sonrasına tek başıma eve çıktığım dönemde de, evlenince de… Aradığımız ev aslında öncelikli olarak bahçeliydi.” diyor.

Oldukça iyi planlanmış bir ev burası. Çok detaylı ve çok ince bir şekilde düşünülmüş pek çok sistem ve modül var evde.

“Keşke herkese bunlar benim eserim diyebilseydim. Çok yakın bir arkadaşım Gözde Şengül’den yardım aldım. Çünkü eve biz taşınmadan öncesinde, kafamızda neyi istediğimize dair ufak tefek fikirlerimiz planlarımız vardı. Kendi zevkimize göre de şekillendirmek istiyorduk evi ama ne benim zamanım ne de eşimin zamanı buna çok uygun değildi o yüzden Gözde’den yardım aldık. Bütün evi en ince ayrıntısına kadar aslında o düşündü.”

Evin mimarı bize biraz kendisinden ve aynı zamanda evden bahsetti:

“İç mimara arkadaşlarımın evi de onların zevklerine göre onların beğenilerine ve ihtiyaçlarına göre tasarladık. Ev sahipleri Selen ve Murat birbirlerinden baya farklı beğenilere sahipler. Selen daha düzenli organize bir tip, Murat daha maksimalist her beğendiyse yerine getirmek isteyen sergilemek isteyen birisi. Yine de tasarım sürecinde çok iyi anlaştılar, bir şekilde orta yolu bulduk ve onları yansıtan, hobilerini, karakterlerini, beğenilen yansıtan, özgün bir mekan yapmaya çalıştık.

Ev turunun devamını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Bodrum’da 65 metrekarede sanatla dolu bir ev