ev terapisti

Salonumu renklendirip, duvardaki girintiyi nasıl değerlendirebilirim?

Son güncelleme:

Evim okuyucuları, evlerindeki dekorasyon ile ilgili merak ettiklerini Ev Terapisti’ne soruyor. Okuyucularımızdan biri, evini nasıl renklendirebileceğini sordu, Ev Terapisti yanıtladı.

Merhaba,
Salonumu biraz renklendirmek istiyorum. Koltuk takımım kahverengi ama değiştirebilirim, perde ve halılarım da kahve, krem tonlu onları da değiştirmem gerekir mi? Ayrıca yemek bölümünün duvarındaki girintiyi nasıl değerlendirebilirim? Teşekkürler, Arzu Subaşı.

Merhaba,
Kendi içinde oldukça uyumlu bir salonunuz var. Ama biraz farklı renkler eklemek isterseniz ille de döşemelerini değiştirmeniz gerekmiyor. Sadece yastıklar ve halıyı değiştirerek de bunu sağlayabilirsiniz. Tarzınızı biraz revize etmeniz yeterli. Mesela daha renkli ve canlı desenlerde Hint, Fas gibi etnik dokulara gidebilirsiniz. Bu iki stil de mevcut mobilya ve renklerinizle son derece uyumlu durur.

Bol nakışlı, boncuklu kumaştan kırlentler, renkli cam fenerler, etnik altın ve gümüş simli çerçevelerle mekanın havası bir anda değişir. Bu şekilde düşünürseniz yemek alanındaki nişe mobilya ahşabından iki raf asarak üzerini objelerle süsleyebilirsiniz. Düz duvara ise yine etnik dokulu bir tablo ve üzerine aydınlatma asarak değerlendirebilirsiniz. Böylece salonunuz renkli ve dinamik bir hava kazanır.

Evim ev terapistine siz de yazabilirsiniz. Sorularınız için: [email protected]

Bu küçük alanı salona nasıl bağlarım? Ev Terapisti yanıtladı