Bu küçük alanı salona nasıl bağlarım? Ev Terapisti yanıtladı

Son güncelleme:

Evim Dergisi okuyucuları sorularının yanıtını Ev Terapisti’nden aşmaya devam ediyor. Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak… [email protected]

SALONU NE ŞEKİLDE DÜZENLEMELİYİM?

Soru: Ev almak için bir araştırma içerisindeyiz ve büyük ihtimalle alacağımız evi beğendik gibi fakat evin dizaynında farklı bir durum var, bu amaçla sizden fikir sormak isterim.

Evin salonunun yan tarafında küçük bir oda yapıp bu odayı gişe penceresi gibi bir kare boşluk oluşturup duvara, salona bağlamışlar. Sizce bu küçük odayı ne şekilde değerlendirebiliriz. Acaba çalışma odası mı yapsak diye düşündüm ama arayı nasıl şık şekilde salona bağlarız bilemedim. Öneriniz benim için çok kıymetli, desteğinizi rica ederim. Bu arada, küçük odanın bir duvardan diğerine uzaklığı 2,25 m olup kare bir oda şeklinde. İyi çalışmalar, Seçil Önen.

İKİ FARKLI ÖNERİ

Yanıt: Seçil Hanım Merhaba Size iki önerim olacak:

1. Odanın duvarını tamamen kırıp salona ekleyebilir ve bu alanı minik bir çalışma veya okuma alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

2. Diğer önerim ise pencere olan bölümü yere kadar kırıp o alana çift taraflı bir kitaplık yaptırabilirsiniz. Ve bu odayı bir çalışma odası olarak kullanabilirsiniz.

Oda girişi salon dışından olur ama kitaplık ile salonla da dekoratif bir bağlantısı olur. Fikir vermesi açısından birkaç tane görsel de paylaşıyorum sizinle. Keyifli ve sağlıklı günler dilerim. Ev terapistiniz.

Oturma odası nasıl daha modern görünür? Ev terapisti yanıtladı