Salon dekorasyon fikirleri: Salonda dönüşüm zamanı

0

Salon dekorasyon

Salon dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız. Yenilemek istediğiniz salonunuzla ilgili henüz aklınızda net bir plan yoksa, ipuçlarımız tam size göre. Evim Dergisi arşivinden…

Şehir evlerinin küçük metrekarelerinde, ana yaşam alanları fonksiyonel olarak daha da anlam kazanıyor. Bu sebeple yeniden şekillendiriyor ve herkes için alan yaratıyoruz.

KÜÇÜK DETAYLAR FARK YARATIR *

 • Çocuğunuzun oyun oynaması için ayırdığınız köşeyi düzenlerken, duvara, eğlenirken öğrenemesini de sağlayacak bilmece, yazı tahtası gibi eğitici bir kaç unsur da ekleyin.
 • Bir köşeye topladığınız açık raf ünitesini mağaza teşhir düzeni gibi organize ederseniz hem siz, hem de çocuğunuz aradığı kitabı çok daha kolay bulur.
 • Kanepeyi dekoratif yastıklarla süslerken evde herkese hitap edecek soyut çizimler, kaligrafik yazılar gibi cinsiyetsiz desenler tercih edin.
 • Çalışma bölümünün duvarına asacağınız dekoratif aynayı onun da ulaşabileceği bir yükseklikte kurgulayın.
Salon dekorasyon
pixers.com.tr – Norsborg kanepe, Burvig sehpa, Norraryd sandalye, Skadis çok amaçlı pano, Lack 110×26 cm raflar, Krux yeşil lamba, Mulan oyuncak çekiç bloğu, Flong paspas, Ottava sakır, Snajdare ahşap saat, Ikea. Carl konsol, Minda abajur, motosiklet kitap desteği, yeşil ekoseli yastık, yeşil kadife yastık, Mudo Concept. Siyah örtü, lacivert ponponlu yastık, kırmızı fincan, Boyner Evde. Tekerlekli kutu, yeşil vazo, siyah koltuk şalı, Zara Home. Siyah yastık, yapraklı yastık, cam lale, patchwork fil, zürafa, hippo duvar süsleri, Paşabahçe. Renkli defterler, hoparlör, renkli kalemler, lacivert çanta, tahta ouyncaklar, Miniso. Telefon puf, ev anahtarlık, tahta pano, aslan ayna, renkli defterler, Bonvagon. Bez torba, yeşil yaratık kutu, pipetli bardak, peluş ahtapot, H&M Home.

SALONUM 10 YAŞ DAHA GENÇ OLSUN, AMA NASIL? *

Salon dekorasyon fikirlerinden başlıcaları şu şekilde:

 • Önceki düz beyaz duvar, sıkıcı ve eski yüzlüyken tek duvara uygulanan bu esprili duvar kağıdı odayı farklı bir çizgiye taşıyor.
 • Not: Benzer motifleri pencere, dolap ya da kapılardan birinde tekrarlayarak çocukları da neşelendirin.
 • Modern boho stilinde bol renkli ve çiçekli halılar atmosferi daha dinamik kılarken salonu ağır havadan kurtararak gençleştiriyor.
 • Not: Klasik çiçek yerine stilize olanlarla modernleşin.
 • Tek bir sehpa yerine küçük ölçekli birkaç sehpa her yere kolayca çekilebildiğinden herkes için kullanım sağlıyor.
 • Not: Tekerlekli ve C sehpalar daha pratik.
 • Mekanı aile bireyleri için kurgularken, zeminden duvara planlama yapmak gerekiyor. Tıpkı burada olduğu gibi eski L kanepe, sehpalar ve kitaplık yerinde kalıyor. Ama duvarlar, halı ve tekstilleri değiştirilerek, birkaç küçük ve neşeli dokunuşla herkesin keyif alacağı bir yaşam alanına dönüşüyor.
 • Eski L kanepe tüm ailenin birlikte oturması için oldukça elverişli bir ortam sunuyor.
 • Not: Bu tarz yaşam alanlarında çıkarılabilen ve yıkanabilen kılıflar çok avantajlı.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL STİL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ PHOTOGRAPHY YAPIM ASİSTANI ANIL AYDIN

SALON VE DEKORASYON

Daha fazla dekorasyon fikri ya da salon için pratik fikirler arıyorsanız “Dekorasyon” ve “Salon” sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

FARKLI SALONLAR İÇİN MİMAR ÖNERİLERİ

7 KOLAY ADIMDA ROMANTİK BİR SALON DEKORASYONU

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.