Kağıt havludan tek kullanımlık pratik maske nasıl yapılır? Videolu tarif

KAĞIT-HAVLUDAN-MASKE
KAĞIT-HAVLUDAN-MASKE

“Kağıt havludan maske nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını veriyoruz. Eğer maskeniz yoksa, kağıt havludan tek kullanımlık ve pratik bir maskeyi siz de yapabilirsiniz.

KAĞIT HAVLUDAN MASKE NE KADAR KORUR? *

Evinizde kendi maskenizi yapmanız mümkün. Ancak bunun tam bir koruma sağlamayacağını ve hiç olmamasından iyidir düşüncesiyle yapıldığını aklınızda bulundurun lütfen.

Aslında maskenin en büyük katkısı, taşıyıcının hastalığı yayma ihtimalini azaltması. Çünkü gerçekten de farkında olmadan taşıyor ve başkalarına bulaştırıyor olabiliriz. Başka insanlarla birlikte olduğumuz ortamlarda sürekli maske takmak, bu ihtimali yüksek oranda azaltacaktır.

MASKE KULLANIRKEN DİKKATLİ OLUN *

Maskenin doğru kullanılması çok önemli. Kullanmadan önce mutlaka dezenfekte edin. Kullanım sırasında maskeye, gözünüze, burnunuza, ağzınıza ve genel olarak yüzünüze dokunmayın. Maskeye dokunursanız mutlaka elinizi 20 sn boyunca sabunla dikkatlice yıkayın ya da en az %60 alkol içeren el dezenfektanı/kolonya ile dezenfekte edin.

Aynı şeyi kullanım bittiğinde maskenizi çıkardıktan sonra da yapın ve maskeyi dezenfekte edin. Öksürme ya da hapşırma sırasında kesinlikle maskeyi çıkarmayın. Unutmayın, sizin maskeniz çevrenizdeki insanlar için de koruma sağlıyor.

Maskeniz olsa bile sosyal mesafeyi koruyun. Gerekmedikçe evinizden çıkmayın.

KAĞIT HAVLUDAN PRATİK MASKE YAPIMI – VİDEOLU TARİF *

Evde maske yapımı videolu tarif – Uzmanlar maske yapımını anlattı

Maske nasıl kullanılır? Temizlenip tekrar kullanılabilir mi?

Corona Virüsü ayakkabıyla eve gelir mi? Ayakkabı ve kıyafetler için hangi önlem alınmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Göktürk’te saklı bahçede keyifli saatler

kraft-kağıdından-sepetler

Kraft Kağıdından Şık Sepetler Yapın | Kendin Yap!