Rustik endüstriyel stilde dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Sıkça karşılaşacağımız rustik endüstriyel stil, kır hayatını şehirli endüstriyel stille buluşturuyor.

Rustik endüstriyel dekorasyon stili, kırsal hayatı çağrıştıran rustik ve doğal dekorasyonun; malzemenin ve mekanın doğal dokusunun korunmasıyla ortaya çıkan endüstriyel dekorasyon ile sıcak bir kombinasyonu aslında. Bu stilde zıtlık yaratan dokular ve doğal parçalar metalle birlikte kullanılarak endüstriyel görünüme sıcaklık katıyor. Rustik stilin vazgeçilmezi olan ve her tarzla uyum sağlayabilen ham ahşap endüstriyel detayların soğukluğunu kırıyor.

DEKORASYONDA ABARTIYA KAÇMAYIN

Rustik endüstriyel stil

Eğer evinizi rustik endüstriyel stilde dekore etmek isterseniz dekorasyonda fazla abartıya kaçmamanız gerekiyor. Eski görünümlü doğal ahşap ya da boyası soyulmaya başlamış bir bank bile istediğiniz rustik etkiyi yaratmak için yeterli olabilir. Doğal ahşap bankınızı Tom Dixon’ın ikonik bakır aydınlatmaları ve metalik ayaklı bir yemek masasıyla kombine ederseniz rustik endüstriyel yemek odanız tamamlanmış sayılır.

Endüstriyel stil maskülen, mekanik ve deneysel bir dekorasyon tarzıyken rustik stil doğallığın ön planda olduğu bir dekorasyon stili. Endüstriyel objelerin domine ettiği evlere rustik bir dokunuşla yaşanmışlık katabilirsiniz. Ham ahşap bir masa, siyah metalik bar sandalyeleri, sarkıt endüstriyel lambalar ve vintage bir duvar saatini bir arada kullanabilirsiniz. Evin merkezinde bir şömine endüstriyel görünümlü salonunuzun tüm havasını değiştirebilir. Tuğla duvarlar, cam bir kapı ve metalik malzemelerin sertliğini yumuşak uzun tüylü bir halı ve üzerine keten yastıklar attığınız bej tonlarında rahat bir koltukla yumuşatabilirsiniz.

Rustik endüstriyel stil

Banyoda beton görünümlü duvarlar, demir raf üniteleri, endüstriyel lavabo ve fikstürlerin soğukluğunu canlı çiçek aranjmanları, doğal ahşap yer kaplamaları ve floral desenli havlularla kırabilirsiniz.

RUSTİK ENDÜSTRİYEL STİL İPUÇLARI

Modern kumaşlarla atılmaya yüz tutmuş ahşap parçaları bir arda kullanın ve beyaz-toprak-turuncu renklere ağırlık verin.

Evinize rustik elemanları sofistike ve zarif bir şekilde katın.

Endüstriyel parçaların hakim olduğu bir odada olduğu gibi bırakılmış rustik bir tavan ya da taş bir duvar tüm alanın atmosferini değiştirmeye yeter.

Rustik endüstriyel stil

Rustik detayları ön plana çıkarmak ve şık iç mekanlar yaratmak için dekorasyonun geri kalanını olabildiğince sade, materyalleri ve dokuları minimumda tutmaya çalışın.

Taş bir şömine, metalik aydınlatmalar ve eskitme ahşap bir orta masayla salonuza kırsal bir sıcaklık katabilirsiniz.

Rustik parçalarla modern mobilyaları ve temiz çizgileri bir arada kullanın.

Sofistike yemek sandalyelerini basit ağaç bir masa ve ahşap çerçeveli aynalarla kombine edebilirsiniz.

Rustik endüstriyel stil

Duvarlarınızı vintage kilim panellerle dekore edebilir, ağaç ve demir karışımı göz alıcı bir avizeyle salonunuzun odak noktasını değiştirebilirsiniz.

Endüstriyel görünümü kırmak için evin içine doğayı davet eden büyük pencereler taktırabilirsiniz.

Yerli yerine oturmuş bir mutfaktansa endüstriyel görünümlü tek başına duran farklı parçaların kombinasyonuyla bir mutfak yaratabilirsiniz. Büyük çelik bir masa, sarkıt lambalar (örneğin çıplak ampulden sarkıt lambalar), venge mutfak dolapları ve vintage mutfak gereçleri kullanabilirsiniz. Mutfağınızda bir duvarı kara tahta olarak olarak değerlendirebilir, Amerikan tipi mutfak tercih edenlerdenseniz endüstriyel görünümlü bar sandalyeleri alabilirsiniz

Rustik endüstriyel stil

Bu stil için dekorasyon adresleri: Mudo Concept, Dank, Haaz, BoConcept, Coastal Homes, Riviera Maison.

ASLI BODUROĞLU

Rustik endüstriyel stil
Ürünler, Hubsch.

Bir kara tahta ile çalışma alanınızı özel kılın. Masanızı dayadığınız duvara asacağınız bu tahtayı önüne koyacağız ham ahşap bir masa farklı renkte endüstriyel stilde sarkıtlar ile tamamlayın.

Endüstriyel, klasik ve modern stilin harmanlandığı evdeyiz